top of page
Herbs and Minerals

אודותיי

מה גרם לי להתעניין ברפואה הטבעית?

בשנת 1968 כאשר הייתי בגיל 23, חליתי במחלה חשוכת מרפא, במהלכה סבלתי מדלקת פרקים חריפה. 

כל הגוף שלי התנפח והייתה לי קרישיות יתר בדם עד כדי כך שהדם נדבק לדפנות המבחנה.
בעקבות המחלה לא יכולתי לנהל אורח חיים נורמלי ואף לא לעלות יותר משלוש מדרגות מבלי לנוח, בגלל דפיקות לב מהירות.

כל זאת כתוצאה מתזונה לקויה ולא מאוזנת, בעיות עיכול, אלרגיה לסוגי מזונות שונים והרעלת מתכות שנגרמה מחשיפה ממושכת לברזל חלוד בעקבות עבודתי באותה תקופה כקבלן. פניתי לרופא מומחה בתחום וקיבלתי ממנו חוות דעת שלא ניתן להבריא מהמחלה, אלא רק לקבל טיפול לשיכוך והקלה של הכאבים על ידי כדורים שבמידה ונלקחים במשך זמן ממושך, אמורים לגרום לכיב קיבה. 
נוכחתי לדעת שאין באפשרות הרפואה הקונבנציונלית לסייע לי, ולכן החלטתי לקחת אחריות על הבריאות שלי ולטפל במחלה בעצמי

איך הבראתי מהמחלה?

בשנת 1968 לא הייתה מודעות גבוהה לרפואה הטבעית. שני המרכזים שבהם התאפשר למצוא ספריה ראויה לשמה היו בתל אביב, במשביר המרכזי ברחוב אלנבי ובמגדל כל בו שלום.
נסעתי לשם מיד לאחר שהרופא המומחה הודיע לי כי לא ניתן להתרפא מהמחלה. שם חיפשתי ספרים שבהם ניתן ללמוד על תכונות המזונות, סגולותיהם ואיך כל מזון משפיע על העיכול, הרכב הדם ובניית מערכות הגוף.

בעזרת תזונה מיוחדת שהרכבתי לעצמי על פי העקרונות של ד"ר רוברט ג'קסון, מחבר הספר "חיים ללא מחלות", והניסיונות שערכתי על עצמי, הצלחתי להבריא מהמחלה כעבור כשנה וחצי.

התזונה שבחרתי גרמה להרכב דם בריא יותר, דבר זה אפשר לי להרגיש כאילו אני בריא לגמרי וללא שום תופעות לוואי, וזאת לאחר שנים-עשר ימים. אבל אם הייתי אוכל מזון שהגוף לא היה מסוגל להתמודד איתו, חזרו מיד כל תופעות הלוואי שמהם סבלתי. ושוב לאחר שנים-עשר ימים של התזונה הנכונה שהרכבתי וניסיתי על עצמי, כל תופעות הלוואי נעלמו.
רק לאחר כשנה וחצי  הגוף הבריא לגמרי ויכולתי לאכול מזונות מגוונים ללא שום תופעות לוואי .

כמו כן, בזמנו אבי הגיע למצב של תשישות וחוסר יכולת להפעיל את השרירים בכל הגוף. באמצעות טיפול שהענקתי לו, תוך שבוע אבי עמד שוב על הרגליים וחזר לתפקוד רגיל.
זאת על אף שסבל משחמת הכבד, סוכרת, דלקת פרקים ומחולשה כרונית.
הטיפול נעשה בעזרת עקרונות התזונה שיישמתי על עצמי עוד לפני שלמדתי את לימודי הנטורופתיה במכללה לרפואה משלימה במשך ארבע שנים. 

 

שיטת הטיפול:

גם היום אני מיישם את עקרונות התזונה שעזרו לי להבריא כשהייתי צעיר במשך השנים צברתי נסיון רב ערך מעבודתי, מלימודיי האקדמאים ומידע עשיר מהספרות המקצועית. הטיפול משלב בין הייתר מתן פורמולות מצמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, השמטת מזונות שהגוף אינו מסוגל לעכל, צרופי מזון נכונים, ניקוי רעלים ומתכות טבעי על ידי תזונה מיוחדת, מניעת חדירת זיהומים למחזור הדם מדרכי הנשימה, מהחלק הפנימי של החניכיים, מעור הגוף ואורח חיים נכון העוזר לגוף לרפא את עצמו.
בצורה זו, הגוף שורף את הכולסטרול והטריגליצרידים בצורה יעילה, דבר המעלה את חילוף החומרים בגוף, מונע את מחלת הסוכרת, מחלות כרוניות (כמו אסתמה, דלקות פרקים, מחלת קרוהן, קוליטיס, מעי רגיז ומחלות מעיים נוספות) ובנוסף מסייע לירידה במשקל.

 

העיקרון העומד מאחורי הטיפול בקליניקה:

כיצד המזונות מתעכלים בגוף, משפיעים על הרכב הדם, על מערכות הגוף ומה הם הרגלי החיים וצמחי המרפא המאפשרים חזרה לבריאות תקינה לאורך שנים.

 

לימודים אקדמאים במכללה לרפואה משלימה בתל אביב

בשנת 1992-1996 למדתי נטורופתיה במכללה לרפואה משלימה במסלול ארבע שנתי. הלימודים כללו לימודי רפואה מערבית, רפואה סינית, תזונה במגוון שיטות, צמחי מרפא מערביים וסיניים, הומואופתיה, רפלקסולוגיה, שיטות אבחנה לפי הדופק, הלשון, העיניים וזאת בנוסף לבדיקות מעבדה רפואיות ושיטות אבחון נוספות.

מסיום גמר הלימודים ב-1996 צברתי נסיון רב בקליניקה. הטיפולים הניתנים הינם בעזרת פורמולות מצמחי מרפא טבעיים, התאמת תפריט תזונה אישי המותאם לפי יכולת העיכול של הגוף, השמטת מזונות שהגוף לא מסוגל לעכל. צרופי מזון נכונים והדרכה לאורח חיים בריא העוזר לגוף לבנות ולרפא את עצמו במקום להרוס את המערכות בגוף וזאת בגלל הרגלים שרוב בני האדם רגילים לעשות בטעות ובלי שהם מבינים , מה הם מעוללים לעצמם.

 

תחום המומחיות הראשי:

טיפול בבעיות עיכול, מחלות מעיים ותפקוד כבד לקוי.
בעיות אלו מהוות את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות. לדוגמא, מחלת קרוהן- קרון, קוליטיס, מעי רגיז, פיסטולה, צרבות, ריח רע מהפה, אלרגיות, אולקוס, עצירות כרונית, שלשולים כרוניים, מחלות פרקים וגידים, סוכרת, הזעת יתר, כבד שומני, כשל במערכת החיסון, עייפות כרונית, גידולים ממאירים, דלקות כרוניות, דלקות בדרכי השתן, שלבקת חוגרת – הרפס זוסטר, דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף.
הגורמים העיקריים לבעיות אלו הם בעיקר מחסור באבות מזון חיוניים בעקבות עיכול לקוי וחדירה של זיהומים דרך מערכת הנשימה, החניכיים ועור הגוף, דבר זה גורם לפגיעה במערכת החיסון ולפגיעה בשלמות המעיים, ועקב כך לחדירה של חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה במערכת החיסון ולפגיעה במערכות הגוף.

 

אופן הטיפול בקליניקה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך להבריא מהמחלות ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים. ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או פגישות נוספות בהתאם לצורך בחינם.

Screen%2520Shot%25202020-12-05%2520at%25
יחיאל תורג׳מן, נטורופת

 

מומחה לטיפול במחלות מעיים ובעיות עיכול. הטיפול מהווה את הבסיס לחיים בריאים ולחזרה לבריאות תקינה.

bottom of page