top of page

דלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי יעיל למניעה ולהבראה מהדלקות בדרכי השתן הכרוניות מכל הגורמים וללא צורך באנטיביוטיקה.

המבנה האנטומי אצל הנשים גורם למעבר חיידקי האי קולי בקלות למערכת השתן והעומס הגדול המוטל על הכבד בגלל המחזור החודשי ולנשים בגיל המעבר, גורם לחוסר איזון הורמונלי ולפגיעה במערכת החיסון. זאת הסיבה שהמחלה מופיעה בתדירות גבוהה מאוד אצל הנשים לעומת אחוז יותר נמוך אצל הגברים.

הסכנה בדלקות חוזרות בדרכי השתן היא פגיעה בכליות ואצל הנשים עלולה להיות גם פגיעה ברחם ובחצוצרות דבר העלול לגרום לדלקות ברחם, באברי הרבייה ולעקרות.

השימוש באנטיביוטיקה לעיתים קרובות גורם להרס פלורת המעיים, לשגשוג החיידקים והפטריות ולפגיעה במערכת החיסון.

ובהמשך זה עלול לגרום לדלקות חוזרות בדרכי השתן העלולות להימשך שנים.

ישנם שלושה סוגים של דלקות בדרכי השתן.

 1. דלקת בדרכי השתן המלווה במתן שתן תכוף בצריבה וללא יכולת התאפקות - מקורה מחיידקי האי קולי הצואתיים החודרים לדרכי השתן כתוצאה מהיגיינה לקויה, מהתקררות , ממחלה כרונית או מחולשה במערכת החיסון.

 2. דלקת בדרכי השתן המלווה בהפרשה לבנה וריח רע עם כאבים בבטן התחתונה. מקורה משגשוג פטריית הקנדידה הנגרמת מתזונה לקויה או מעיכול לקוי.

 3. דלקת בדרכי השתן מווירוסים. הדלקת הזאת מלווה בדרך כלל עם כאבים חזקים בבטן התחתונה, בדרך כלל זה נגרם מיחסי מין לא מוגנים עם יותר מפרטנר אחד. או מחולשה גבוהה מאוד במערכת החיסון. הטיפול על ידי פורמולה חזקה מאוד נגד דלקות שמחזקת את מערכת החיסון כדי להתגבר על הווירוסים, כי רק מערכת חיסון חזקה מסוגלת להתגבר על כל סוגי הווירוסים. הטיפול הטבעימונע פגיעה באיכות החיים, פגיעה בכליות, ברחם, בשחלות, בכבד, במערכת העיכול ובמערכת החיסון.

תפקוד לקוי של מערכת החיסון, קיום יחסי מין ללא היגיינה אינטימית, מומים מבניים החוסמים את הזרימה החופשית של השתן, זרימה חוזרת של שתן מזוהם מהשלפוחית אל תוך דרכי השתן העליונות בגלל התאפקות במתן השתן, שהייה במזג אויר קר במיוחד בלבוש לא מתאים, ישיבה על מקומות קרים כמו על ספסלי אבן קרים וכן אנשים החולים במחלות כרוניות, עיכול לקוי, סוכרת או במחלות אוטואימוניות שבהם הגוף תוקף את עצמו. השימוש באנטיביוטיקה לעיתים קרובות גורם להרס פלורת המעיים, לשגשוג הפטריות ובהמשך זה עלול לגרום לדלקות חוזרות בדרכי השתן העלולות להימשך שנים.


אופן הטיפול בקליניקה:

ֿהטיפול כולל פורמולה מצמחי מרפא טבעיים לטיפול בדלקת שמקורה מזיהום בחיידקי אי קולי שהסימפטומים שלה הם צריבה וצורך במתן שתן לעיתים קרובות.

פורמולה נוספת לטיפול בדלקת שמקורה מזיהום פטרייתי המתבטא בהפרשות לבנות עם ריח רע ופורמולה מיוחדת המסוגלת לטפל במחלות מין ובסוגים רבים של וירוסים התוקפים את הגוף כולל שפעת, על ידי חיזוק מערכת החיסון. כי רק מערכת חיסון חזקה מסוגלת להתגבר על הווירוסים.

וכן התאמת תזונה נכונה המתעכלת בצורה מושלמת, העוזרת בבניית הפלורה במעיים ומונעת חדירת זיהומים הנוצרים בקיבה כתוצאה מעיכול לקוי וחודרים למחזור הדם דרך המעי הדק, הזיהומים האלה מגיעים דרך הכליות לשלפוחית השתן וגורמים לדלקות.

הדרכה להרגלי חיים בריאים העוזרים לגוף לרפא את עצמו ומניעת חדירת זיהומים למחזור הדם מכל הגורמים ודגש מיוחד על שיקום מערכת העיכול למניעת מחלות מעיים ופגיעה במערכת החיסון, הגורמת לשגשוג הפטריות – הקנדידה בגוף.


שיטת הטיפול במרפאה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך לטפל במחלה האוטואימונית האחראית לפגיעה בכבד ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווטסאפ בהתאם לצורך וללא עלות נוספת.


הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית, מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 • מהם הגורמים למחלות, למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו לא חולים  ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

 • דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה. כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

 • הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

 • באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 • מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 • מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 • הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 • דף תפריטים יומי לבחירה.

 • תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 • התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 • הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 • מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 • איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 • התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 • לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 • דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 • דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים.  פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת.  הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים.  דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף

וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.

יחיאל תורג'מן. נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה, אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה.

בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל, מספר 10089 R.Na


להזמנת טיפול ופגישת ייעוץ, מוזמנים להתקשר לנטורופת יחיאל תורג'מן בטלפון: 050-8331604.

כתובת אי-מייל: ty150@walla.com

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם, רחוב הרמב"ם 15 בין מודיעין לרחובות.

 

שעות פעילות המרפאה:

בימים ראשון עד חמישי - משעה 09:00 עד השעה 20:00.

בימי שישי וערבי חג - מהשעה 09:00 ועד השעה 15:00.

Recent Posts

See All

Comments


Commenting has been turned off.
heart.png

הקניית הרגלי חיים נכונים

experience.png

נטורופת מוסמך בעל נסיון רב

dish.png

התאמת תפריט ייחודי

call.png

ליווי ותמיכה ללא הגבלה

meeting.png

פגישת ייעוץ אישית

herbal.png

התאמת פורמולות צמחי מרפא

bottom of page