top of page

טיפול טבעי במיגרנות וכאבי ראש.

טיפול טבעי יעיל ואפקטיבי, המטפל בשורש הבעיה של כאבי הראש והמיגרנות.

הנשים סובלות פי שלוש מהגברים, בגלל העומס הגדול המוטל על הכבד במחזור החודשי ובגיל המעבר ומרמות גבוהות של הורמון האסטרוגן.

אלו הם כאבי ראש קשים המתחילים בחצי ראש ומתפשטים על כל הראש.

ההתקפים נמשכים בין מספר שעות, למספר ימים. לקראת ההתקף, יש תסמיני "אאורה"  המתבטאים בצמצום מרחב הראיה והפרעות ראייה. בזמן ההתקף, יש רגישות לאור, לריחות ולרעש  ולעתים ההתקף גורם לבחילות ולהקאות. הנשים סובלות פי שלוש מהגברים, בגלל העומס הגדול המוטל על הכבד במחזור החודשי ובגיל המעבר ומרמות גבוהות של הורמון האסטרוגן. בין עשרה לחמישה עשר אחוזים מהאוכלוסייה , סובלים ממיגרנות.

הסיבות הנפוצות למיגרנות הן: מתח, שינויים הורמונליים, כדורים נגד הריון, עישון, זיהום אוויר,  הורמונים לגיל המעבר, מחזור, שינויים במזג האוויר, מזונות החשודים כגורמי אלרגיות, תפקוד כבד איטי. עיכול לקוי

האלרגיות גורמות להפרשת היסטמינים, הגורמים לכלי הדם במוח להתכווץ ובו בזמן גורמים להרחבת כלי הדם בקרומים העוטפים את המוח, עקב כך מתגבר יצור חומרים מתווכי דלקת, ומתרחש מפל ברמות האנדורפינים, אלו הם משככי כאב טבעיים וכן מופרש הדופמין, זהו נוירוטרנסמיטר-מתווך עצבי במוח, האחראי על תחושת השובע והנינוחות שלנו , זו הסיבה שמערכת העצבים משתגעת ונהיית רגישה לכל גירוי קטן  כולל במערכת העיכול , היכול לגרום גם לבחילות ולהקאות.

דרכי הטיפול: פורמולות מצמחי מרפא טבעיים לשיקום הכבד. מאחר ורוב תופעות הלוואי  מקורם בתפקוד כבד לקוי שאינו מסוגל להתמודד עם רמות גבוהות של הורמונים ואינו מסוגל לפרק את ההורמונים  במהירות וגם בגלל גנטיקה חלשה המתבטאת בייצור נמוך של חומצת מימן כלורית בקיבה, החיונית לעיכול החלבונים בקיבה וכאשר החלבונים לא מתעכלים, נוצרים זיהומים בקיבה כתוצאה מחילוף החומרים של החיידקים,גזים מהנשימה שלהם וצואה מההפרשות שלהם החודרים למחזור הדם דרך המעי הדק.  בעקבות כך מערכת העיכול נפגעת ונספגים חומרים שלא עוכלו כראוי  דרך דופן המעיים לתוך הדם. חומרים אלה מזוהים על ידי הגוף בדם כחומרים זרים וכאשר חומרים אלה מגיעים עם הדם למוח ולמקומות אחרים בגוף, הגוף תוקף את החומרים הזרים ונוצרת בגוף תגובה דלקתית ואלרגיה הגורמת למיגרנה ולמחלות נוספות. החולשה של הכבד גורמת לכך  שהכבד אינו מסוגל לנטרל את הרעלים של צבעי המאכל השונים  והריסוסים וכן ההורמונים המופרשים עקב מתחים כמו האדרנלין והקורטיזון והורמוני הגדילה הרבים המצויים במזונות מהחי ומהצומח ונוצרים בעיות במערכת העיכול ובכל המערכות בגוף.

 וכן התאמת תפריט תזונה ללא מזונות אלרגניים, תזונה המכילה את כל אבות המזון המתעכלים בקלות, ניקוי רעלים ומתכות רעילות מהגוף  ליום או ליומיים בשבוע על ידי תזונה הסופגת את מיץ המרה המכיל את המתכות הרעילות והוצאתם  החוצה ביציאות הרגילות והדרכה להרגלי חיים בריאים, המאפשרים לגוף לרפא את עצמו כל יום, במקום לגרום לנזקים.שיטת הטיפול במרפאה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך לטפל במחלה האוטואימונית האחראית לפגיעה בכבד ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווטסאפ בהתאם לצורך וללא עלות נוספת.


הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית, מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 • מהם הגורמים למחלות, למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו לא חולים  ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

 • דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה. כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

 • הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

 • באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 • מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 • מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 • הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 • דף תפריטים יומי לבחירה.

 • תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 • התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 • הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 • מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 • איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 • התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 • לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 • דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 • דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים. פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת. הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים. דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.

יחיאל תורג'מן. נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה, אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה.

בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל, מספר 10089 R.Na


להזמנת טיפול ופגישת ייעוץ, מוזמנים להתקשר לנטורופת יחיאל תורג'מן בטלפון: 050-8331604.

כתובת אי-מייל: ty150@walla.com

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם, רחוב הרמב"ם 15, בין מודיעין לרחובות.

 

שעות פעילות המרפאה:

בימים ראשון עד חמישי - משעה 09:00 עד השעה 20:00.

בימי שישי וערבי חג - מהשעה 09:00 ועד השעה 15:00.

Recent Posts

See All

דלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי יעיל למניעה ולהבראה מהדלקות בדרכי השתן הכרוניות מכל הגורמים וללא צורך באנטיביוטיקה.

Comments


Commenting has been turned off.
heart.png

הקניית הרגלי חיים נכונים

experience.png

נטורופת מוסמך בעל נסיון רב

dish.png

התאמת תפריט ייחודי

call.png

ליווי ותמיכה ללא הגבלה

meeting.png

פגישת ייעוץ אישית

herbal.png

התאמת פורמולות צמחי מרפא

bottom of page