top of page

מחלות אוטואימוניות. מחלות כרוניות . גורמים, מניעה וטיפול טבעי .

טיפול טבעי במחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות. הרפואה המערבית לא מטפלת בשורש המחלות ובמקום זה הם מטפלים בעיקר בסימפטומים. לפי השיטה שלי שנחקרה על ידי ושבה אני מטפל בקליניקה,  ניתן לטפל במחלות אוטואימוניות כרוניות, למנוע מחלות ומוות מיותרים אם מטפלים בשיבושים מיד עם הופעתם וזאת על ידי בדיקות רפואיות מקיפות ואם הרופאים קובעים שהמחלה היא כרונית ושאין פתרון למחלה, מומלץ לפנות לטיפול טבעי.

אם הטיפולים הרפואיים לא פתרו את הבעיה, רצוי לפנות למטפל טבעי המומחה בטיפול במחלות כרוניות. שיקום המערכות בגוף על ידי תזונה נכונה. פורמולות מצמחי מרפא טבעיים.  

הטיפול כולל התאמת תפריט תזונה אישי. צירופי מזון נכונים. ניקוי רעלים ומתכות מהגוף והדרכה לאורח חיים בריא. 

סוגי תסמינים למחלות כרוניות :

סחרחורות שמקורם עלול להיות מדלקת באוזניים בחלק החיצוני או בחלק הפנימי. לחץ דם גבוה. אנמיה. כאבי פרקים, צרבות, כאבי בטן, חולשה, כאבי גב כרוניים, ירידה או עליה ברמת הסוכר בדם.  שבץ מוחי.  טרשת עורקים. רמות גבוהות של כולסטרול ושומנים בדם. עיכול לקוי. מחלות אוטואימוניות. קוצר נשימה. דקירות בחזה.  דפיקות לב מהירות במנוחה או כתוצאה מעליית שתיים או שלוש קומות ברגל בצורה מתונה, מראה על אנגינה פקטוריס, זוהי סתימה של לפחות שבעים אחוז בחלק מהעורקים הכליליים המספקים דם להזנת שריר הלב. 

עליה או ירידה מהירה במשקל גם כאשר אין שינויים בהרגלי האכילה מצביעה על בעיה בתפקודי הגוף.  כשיש עליה פתאומית במשקל אצל נשים, צריך לבדוק אם אין הצטברות של נוזלים בבטן כתוצאה מגידול ממאיר בשחלות.

כאבי בטן לאחר הארוחה. אלרגיות ושלשולים לאורך זמן עלולים להצביע על בעיה בתפקודי הכבד ועל בעיה של חוסר באנזימים וחומצת מימן כלורית בקיבה ועיכול לקוי.

 צואה בצבע שחור מצביעה על דימום בחלק העליון של דרכי העיכול.

צואה בצבע אדום מראה על דימום מטחורים או מהחלק במעי הגס הקרוב לפי הטבעת.

ירידה חדה בחשק המיני מראה על חולשה במערכות הגוף השונות כולל המערכת ההורמונאלית. רמות שומנים גבוהים בדם נטייה לסוכרת. טרשת עורקים. חולשה במערכת החיסון.

 פצעים כרוניים ושומות הגדלות ומשנות את צורתן עלולים לגרום לגידולים ממאירים.

חולשה ועייפות ללא סיבה עלולים להצביע בין היתר על אנמיה. רמות כולסטרול וטריגליצרידים גבוהים בדם. נטייה לסוכרת.  חולשה במערכת החיסון.  חוסר בוויטמין B12 ובעיות ספיגה במעיים.

כאבי ראש חדים המופיעים בפתאומיות. חוסר תחושה ובלבול.  דיבור לא ברור. עקצוצים ותחושת נימול בגוף. שיתוק וחולשה פתאומית עלולים להצביע על שבץ מוחי.

שטפי דם ווגינאליים לאחר הפסקת המחזור בגיל המעבר עלול להצביע על סרטן הרחם.

 כאב ראש המלווה בחום ובכאבי צוואר עלול להצביע על דלקת בכרום המוח.

הטיפול הוא על ידי התאמת תפריט תזונה המותאם אישית לפי צורכי המטופל. ניקוי רעלים ומתכות מהגוף על ידי תזונה מיוחדת ליום הסופגת את מיץ המרה עם הכולסטרול, המתכות והרעלים ומינרלים שונים החוצה דרך המעי הגס, משם אין ספיגת מזונות לגוף. 

צירופי מזון נכונים העוזרים לעיכול תקין. הדרכה להרגלי חיים בריאים, העוזרים לגוף לרפא את עצמו ופורמולות מצמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף.שיטת הטיפול במרפאה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך לטפל במחלה האוטואימונית האחראית לפגיעה בכבד ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווטסאפ בהתאם לצורך וללא עלות נוספת.


הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית, מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 • מהם הגורמים למחלות, למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו לא חולים  ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

 • דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה. כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

 • הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

 • באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 • מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 • מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 • הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 • דף תפריטים יומי לבחירה.

 • תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 • התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 • הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 • מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 • איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 • התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 • לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 • דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 • דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים. פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת. הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים. דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.

יחיאל תורג'מן. נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה, אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה.

בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל, מספר 10089 R.Na


להזמנת טיפול ופגישת ייעוץ, מוזמנים להתקשר לנטורופת יחיאל תורג'מן בטלפון: 050-8331604.

כתובת אי-מייל: ty150@walla.com

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם, רחוב הרמב"ם 15, בין מודיעין לרחובות.

 

שעות פעילות המרפאה:

בימים ראשון עד חמישי - משעה 09:00 עד השעה 20:00.

בימי שישי וערבי חג - מהשעה 09:00 ועד השעה 15:00.

Recent Posts

See All

דלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי יעיל למניעה ולהבראה מהדלקות בדרכי השתן הכרוניות מכל הגורמים וללא צורך באנטיביוטיקה.

Comments


Commenting has been turned off.
heart.png

הקניית הרגלי חיים נכונים

experience.png

נטורופת מוסמך בעל נסיון רב

dish.png

התאמת תפריט ייחודי

call.png

ליווי ותמיכה ללא הגבלה

meeting.png

פגישת ייעוץ אישית

herbal.png

התאמת פורמולות צמחי מרפא

bottom of page