top of page

דלקות פרקים | שחיקת סחוסים

ניתן להיפתר מכאבי הפרקים באופן טבעי ולמנוע פגיעה במפרקים ובסחוסים הגורמים לפגיעה באיכות החיים ולסבל רב לצעירים ולמבוגרים.


אחוז ניכר מהאוכלוסיה בכל הגילאים סובלים מהמחלה הפוגעת במפרקי הגוף, בברכיים, בידיים, באצבעות הידיים, ברגליים ובכתפיים.

הכאבים מפריעים לתפקוד היום יומי ועלולים לגרום לסבל רב ואפילו לנכות.

בגלל שהרפואה הקונונציונלית לא מטפלת במחלות אוטואימוניות כרוניות, אלא רק בסימפטומים שלהם,

הם קובעים שלא ניתן להתרפא מהמחלה וחייבים לקחת תרופות וסטרואידים לכל החיים.

לפי הטיפול הטבעי שבו אני מטפל במרפאה שלי במחלות אוטואימוניות כרוניות.

כאבי הפרקים הם כתוצאה מחולשה במערכת החיסון הנגרמת ממחלה אוטואימונית כרונית.

זו מחלה שבה מערכת החיסון תוקפת את הפרקים ואת המערכות בגוף והנזק נגרם במיוחד במקומות החלשים, שם הגוף מזרים יותר דם במטרה לרפא אותם. אבל כאשר הדם מזוהם ומכיל חומרים רעילים הנספגים דרך מערכת העיכול ממזון שלא עוכל כראוי בגלל גנטיקה חלשה, שמתבטאת בייצור נמוך של חומצת מימן כלורית בקיבה, החיונית לעיכול החלבונים. רוב המזונות בקיבה נרקבים,

עקב כך נוצרים זיהומים במערכת העיכול הנספגים למחזור הדם ומערכת החיסון מזהה אותם כחומרים זרים ותוקפת את כל המערכות בגוף שהדם המזוהם מגיע אליהם.

בין הייתר את הפרקים, דרכי הנשימה, הריריות, החניכיים החיצוניים ומתחת לשורשי השיניים.

מחלות פרקים המופיעים בגיל מבוגר נגרמים גם משקיעת הסתיידויות בפרקים, בגלל הצורך של הגוף לאזן את רמת החומציות הגבוהה הנוצרת בדם כתוצאה מתזונה לקוייה החסרה באבות מזון חיוניים והמכילה תוספי מזון מלאכותיים וצרופי מזון לא נכונים.

איזון רמת החומציות בדם נעשית על ידי סילוק המינרלים החומציים מהדם על ידי הכבד והמינרלים האלה הנקשרים יחד עם שומנים וכולסטרול, שוקעים בכלי הדם, בגידים, בסחוסים, במסתמים של הלב ובכל המפרקים והם היוצרים את הטרשת וההסתיידויות בכל הגוף ופוגעים גם בסחוסים ההופכים כמו אבן ונשחקים עם כל תנועה ובנוסף המבוגרים עלולים לסבול גם ממחלות אוטואימוניות כמו הצעירים מגורמים שונים כמו תפקוד כבד לקוי, מתח נפשי, אורח חיים לחוץ, חולשה גנטית, תפקוד כבד איטי, תזונה לקוייה ובין היתר גם כתוצאה מליקוי בפעילות מערכת העיכול המתבטאת בייצור נמוך של חומצת מימן כלורית, האמורה להיות מופרשת בקיבה בזמן הארוחות, החיונית לפעילות האנזימים שתפקידם לפרק את החלבונים לחומצות אמיניות.

אופן הטיפול:

הטיפול מתמקד בגורמי המחלה ולא רק בתסמינים וזאת על ידי התאמת תפריט תזונה אישי ממזונות מהחי ומהצומח. תזונה לניקוי רעלים ומתכות מהגוף. הדרכה לאורח חיים נכון. צירופי מזון נכונים המסייעים לעיכול תקין ולסביבה בסיסית בדם, מניעת חדירת זיהומים למחזור הדם. פורמולות מצמחי מרפא טבעיים לשיקום מערכת החיסון, לשיקום המערכת ההורמונלית, לשיקום הפרקים והסחוסים, לניקוי ההסתיידויות בפרקים ולשיקום תפקוד הכבד החיוני לתפקוד תקין של המערכות בגוף ופורמולה למריחה חיצונית המשתקת את הכאבים למספר שעות לשלב הראשון.


שיטת הטיפול במרפאה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך לטפל במחלה האוטואימונית האחראית לפגיעה בכבד ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווטסאפ בהתאם לצורך וללא עלות נוספת.


הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית, מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 • מהם הגורמים למחלות, למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו לא חולים  ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

 • דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה. כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

 • הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

 • באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 • מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 • מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 • הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 • דף תפריטים יומי לבחירה.

 • תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 • התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 • הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 • מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 • איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 • התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 • לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 • דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 • דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים.  פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת.  הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים.  דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף

וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.

יחיאל תורג'מן. נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה, אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה.

בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל, מספר 10089 R.Na


להזמנת טיפול ופגישת ייעוץ, מוזמנים להתקשר לנטורופת יחיאל תורג'מן בטלפון: 050-8331604.

כתובת אי-מייל: ty150@walla.com

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם, רחוב הרמב"ם 15 בין מודיעין לרחובות.

 

שעות פעילות המרפאה:

בימים ראשון עד חמישי - משעה 09:00 עד השעה 20:00.

בימי שישי וערבי חג - מהשעה 09:00 ועד השעה 15:00.

Recent Posts

See All

דלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי יעיל למניעה ולהבראה מהדלקות בדרכי השתן הכרוניות מכל הגורמים וללא צורך באנטיביוטיקה.

Comments


Commenting has been turned off.
heart.png

הקניית הרגלי חיים נכונים

experience.png

נטורופת מוסמך בעל נסיון רב

dish.png

התאמת תפריט ייחודי

call.png

ליווי ותמיכה ללא הגבלה

meeting.png

פגישת ייעוץ אישית

herbal.png

התאמת פורמולות צמחי מרפא

bottom of page