top of page

טיפול טבעי בכאבי גב מדלקת בעמוד השדרה

טיפול טבעי העוזר להיפתר מכאבי הגב הכרוניים שמקורם בדלקת בעמוד השדרה.


גם אנשים שסבלו מכאבי גב במשך שנים ולא עזרו להם כל סוגי הטיפולים, התגברו על הכאבים וזאת על ידי פורמולה מצמחי מרפא טבעיים המומסים באלכוהול, החודרים לעמוד השדרה שהיא שלוחה של המוח ועוזרים לגוף לרפא את הדלקת הכרונית וכן על ידי הדרכה לעיסוי ביתי בגב, ליציבה ותנוחת שינה נכונה והדרכה להרגלי חיים בריאים למניעת הכאבים בעתיד.

המחלה עלולה להיגרם כתוצאה מפריצת דיסק בעקבות הפעלת לחץ מוגזם על עמוד השדרה או כתוצאה מתנוחת שינה לא נכונה. בעקבות כך מתפתחת דלקת באזור פריצת הדיסק וזאת כתוצאה מהלחץ של בלט הדיסק על הרקמות ועל עצבים סמוכים, הגורמים לכאבי גב, צוואר, כאבי ראש, כאבים בגפיים, נימול, חום או קור ברגליים או בידיים, העדר תחושה, ירידה בכוח השריר, כאב בעכוז, בירך או בשוק. לפעמים הכאב קרוב לאזור הדלקתי ולפעמים הכאב יוקרן לאזורים רחוקים. אם הדלקת באזור הצוואר הכאב יופיע בכתף, בזרוע, ביד, או בחלקים נוספים של החלק העליון של הגוף. אם הדלקת באזור הגב התחתון, הכאב יוקרן לאזור הירכיים, השוקיים והרגליים ואם הדלקת היא לכל אורך עמוד השדרה, האדם יסבול מכאבים בכל הגוף.

חשוב לשלול מחלות נוספות כמו מיאלומה נפוצה – סוג של סרטן מח העצם, על ידי בדיקות רפואיות, במקרה שכאבי הגב הקשים מציקים במשך שבועות והטיפולים השונים לא הקלו את הכאבים. התסמינים האופייניים למחלת סרטן זו הם עייפות, חולשה וכאבי עצמות. הבדיקה הנכונה לאבחון המחלה צריכה להיות ספירת דם שתצביע על אנמיה, קריאטין גבוה ושקיעת דם מוחשת ובהתאם לתוצאות יש לבצע בדיקות נוספות לאבחון המלא ולטיפול הנכון.

גורמים נוספים לדלקת בעמוד השדרה הם עיכול לקוי הגורם לכשל במערכת החיסון, לדלקות כרוניות ולמחלות אוטואימוניות, תזונה לא נכונה, נוקשות שרירים והתנהלות לקויה של האדם ברמה הגופנית. עלולה לגרום לפגיעה מכאנית בדיסק ולפגום בגמישות עמוד השדרה.


שיטת הטיפול במרפאה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך לטפל במחלה האוטואימונית האחראית לפגיעה בכבד ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווטסאפ בהתאם לצורך וללא עלות נוספת.


הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית, מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 • מהם הגורמים למחלות, למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו לא חולים  ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

 • דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה. כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

 • הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

 • באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 • מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 • מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 • הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 • דף תפריטים יומי לבחירה.

 • תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 • התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 • הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 • מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 • איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 • התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 • לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 • דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 • דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים.  פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת. הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים. דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.

יחיאל תורג'מן. נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה, אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה.

בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל, מספר 10089 R.Na


להזמנת טיפול ופגישת ייעוץ, מוזמנים להתקשר לנטורופת יחיאל תורג'מן בטלפון: 050-8331604.

כתובת אי-מייל: ty150@walla.com

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם, רחוב הרמב"ם 15 בין מודיעין לרחובות.

 

שעות פעילות המרפאה:

בימים ראשון עד חמישי - משעה 09:00 עד השעה 20:00.

בימי שישי וערבי חג - מהשעה 09:00 ועד השעה 15:00.

Recent Posts

See All

דלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי יעיל למניעה ולהבראה מהדלקות בדרכי השתן הכרוניות מכל הגורמים וללא צורך באנטיביוטיקה.

Comments


Commenting has been turned off.
heart.png

הקניית הרגלי חיים נכונים

experience.png

נטורופת מוסמך בעל נסיון רב

dish.png

התאמת תפריט ייחודי

call.png

ליווי ותמיכה ללא הגבלה

meeting.png

פגישת ייעוץ אישית

herbal.png

התאמת פורמולות צמחי מרפא

bottom of page