top of page

טיפול טבעי בכאבי גב כרוניים.

טיפול טבעי יעיל לכאבי גב, שרובם נגרמים כתוצאה מדלקת בעמוד השדרה.


מקורם של רוב כאבי הגב, הוא מהדלקת הנוצרת כתוצאה מהלחץ של פריצת הדיסק על הרקמות  וכאשר הדלקת פוגעת בעצבים בעמוד השדרה, נגרמים הכאבים וההקרנות לאברי הגוף השונים, בהתאם למיקום הדלקת בחוליות לאורך עמוד השדרה.

הטיפול מתאים גם לאנשים שסבלו מכאבי גב במשך שנים כתוצאה מהדלקת בעמוד השדרה ולא עזרו להם כל סוגי הטיפולים.

הטיפול הפותר את הבעיה  כאשר הכאבים והסבל נמשכים זמן רב, הוא על ידי פורמולה מצמחי מרפא טבעיים במיצוי אלכוהולי המסוגלים לעבור בקלות את מחסום דם מוח ולחדור בקלות לעמוד השדרה המהווה שלוחה של המוח ולהתגבר על הדלקת והכאבים במהירות וכן על ידי הדרכה לעיסוי עמוד השדרה בבית ותנוחת שינה נכונה המונעת לחץ על החוליות לאורך כל עמוד השדרה.

שיקום מערכת העיכול כדי למנוע זיהומים החודרים למחזור הדם וגורמים לכשל במערכת החיסון. הדרכה לאורח חיים בריא והדרכה ליציבה ותנוחת שינה נכונים.

המחלה עלולה להיגרם מהצטברות לחצים גופניים במהלך החיים הפוגמות במבנה ובתפקוד של הדיסק. לעיתים בעקבות הפעלת לחץ מוגזם על עמוד השדרה

וכתוצאה מתנוחת שינה לא נכונה, מתפתחת דלקת באזור פריצת הדיסק כתוצאה מהלחץ של בלט הדיסק על הרקמות ועל עצבים סמוכים. במקרים אלו עלולים להופיע כאבי

גב, צוואר, כאבי ראש, כאבים בגפיים, נימול, חום או קור ברגליים או בידיים, העדר תחושה, ירידה בכוח השריר, כאב בעכוז, בירך או בשוק.

לפעמים הכאב קרוב לאזור הדלקתי ולפעמים הכאב יוקרן לאזורים רחוקים. אם התקלה באזור הצוואר הכאב עלול להופיע בכתף, בזרוע, ביד, או בחלקים נוספים של החלק העליון של הגוף. אם התקלה באזור הגב התחתון, הכאב יוקרן לאזור הירכיים, השוקיים והרגליים ואם הדלקת היא לכל אורך עמוד השדרה, האדם יסבול מכאבים בכל הגוף.

לא תמיד הניתוח הוא הפתרון הרצוי, בגלל הסכנה הטמונה בסיבוכים של הניתוח ובנוסף הניתוח לא פותר בהכרח את הבעיה בעתיד, אבל לעיתים אין מנוס מניתוח כמו במקרה של אובדן השליטה על הסוגרים של שלפוחית השתן או של פי הטבעת, או במקרים של פגיעה קשה בחוליות.

 גורמים נוספים לדלקת בעמוד השדרה הם עיכול לקוי הגורם לכשל במערכת החיסון, לדלקות כרוניות ולמחלות אוטואימוניות, תזונה לא נכונה, נוקשות שרירים והתנהלות לקויה של האדם ברמה הגופנית. עלולה לגרום לפגיעה מכאנית בדיסק ולפגום בגמישות עמוד השדרה.

שיטת הטיפול במרפאה

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים , איך להבריא מהמחלות ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם , הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית , מצב משפחתי ועיסוק מקצועי .

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות  שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 1. מהם הגורמים למחלות ואיך ניתן להתגבר עליהם באופן טבעי.

 2. הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף.

 3. באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול , הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 4. מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 5. מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות , למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון  , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 6. הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 7. דף תפריטים יומי לבחירה.

 8. תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 9. התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 10. הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 11. מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 12. איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 13. התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 14. לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 15. דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 16. דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהאן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים.  פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת.  הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים.  דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף

וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.


שיטת הטיפול במרפאה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך לטפל במחלה האוטואימונית האחראית לפגיעה בכבד ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווטסאפ בהתאם לצורך וללא עלות נוספת.


הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית, מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 • מהם הגורמים למחלות, למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו לא חולים  ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

 • דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה. כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

 • הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

 • באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 • מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 • מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 • הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 • דף תפריטים יומי לבחירה.

 • תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 • התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 • הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 • מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 • איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 • התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 • לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 • דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 • דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים.  פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת.  הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים.  דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף

וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.

יחיאל תורג'מן. נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה, אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה.

בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל, מספר 10089 R.Na


להזמנת טיפול ופגישת ייעוץ, מוזמנים להתקשר לנטורופת יחיאל תורג'מן בטלפון: 050-8331604.

כתובת אי-מייל: ty150@walla.com

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם, רחוב הרמב"ם 15 בין מודיעין לרחובות.

 

שעות פעילות המרפאה:

בימים ראשון עד חמישי - משעה 09:00 עד השעה 20:00.

בימי שישי וערבי חג - מהשעה 09:00 ועד השעה 15:00.

Recent Posts

See All

דלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי יעיל למניעה ולהבראה מהדלקות בדרכי השתן הכרוניות מכל הגורמים וללא צורך באנטיביוטיקה.

Comments


Commenting has been turned off.
heart.png

הקניית הרגלי חיים נכונים

experience.png

נטורופת מוסמך בעל נסיון רב

dish.png

התאמת תפריט ייחודי

call.png

ליווי ותמיכה ללא הגבלה

meeting.png

פגישת ייעוץ אישית

herbal.png

התאמת פורמולות צמחי מרפא

bottom of page