top of page

טיפול טבעי בצלוליטיס, דלקת רקמה תת עורית.

מניעה וטיפול טבעי יעיל בצלוליטיס.


תופעת המזרן, עור תפוז, גומות בליטות ועיוותים בעור.

הסימפטומים של דלקת רקמת התאים הם תחושת מתח וכובד באזורים הפגועים ורכות של העור בעת צביטתו, לחיצתו או עיסויו הנמרץ.

ניתן להבחין בדלקת רקמת התאים כאשר הנבדק שוכב העור חלק, אבל כשהוא עומד נוצרות גומות ומשטחי העור שנפגעו מתבלטים ומתעוותים. שלב זה נצפה בדרך כלל אצל נשים שמנות או כאלו שעברו את גיל 35-40.

השלב החמור יותר הוא השלב בו תופעת המזרן – עור קליפת התפוז נראית לעיין כשהנבדק שוכב או עומד, הוא נפוץ מאוד אצל נשים בגיל המעבר או כשהאדם סובל מהשמנת יתר.  

רוב הסובלים כ –  90 עד 98 אחוזים הן נשים וזאת בגלל המבנה המיוחד של הרקמה התת עורית האוגרת שומנים  במקומות שונים בגוף.

אזורי הגוף המועדים לפגיעה הם בעיקר הישבן, הירכיים ובמידה פחותה גם בחלק התחתון של הבטן, העורף והחלקים העליונים של הזרועות. אלו אזורי הגוף שבדרך כלל מושפעים בשמנות גיניקואדית –נקבית.

נשים רזות או העוסקות באתלטיקה כמעט שלא סובלות מדלקת רקמת התאים- צלוליטיס. הנשים הסובלות מצלוליטיס סובלות בדרך כלל גם מורידים נפוחים ברגליים והטיפול עוזר לשניהם.

לנשים רבות יש נטייה מוקדמת לתופעה זו ולכן חשוב לשמור על שכבה דקה של שומן תת עורי על ידי פעילות גופנית.  הימנעות מצריכה מוגזמת של שומנים רוויים המצויים בבשרים, בשומני טרנס המצויים במוצרים המכילים מרגרינה ומזונות מטוגנים ובמקום זה רצוי לצרוך שמנים מכבישה קרה מהצומח המכילים אומגה 3. 

מקורות אומגה 3 מהצומח ,זרעי פשתן טחונים או שמן פשתן, אגוזי מלך, שמן קנולה מכבישה קרה.

רצוי להימנע מצריכת פחמימות פשוטות ושמנים מזוקקים החסרים ויטמינים ומינרלים ולצרוך פחמימות מורכבות כמו אורז מלא ושמנים מכבישה קרה העשירים בוויטמינים ומינרלים.

מומלץ להוריד את מסת השומנים בגוף ואת המתכות הרעילות ולבנות את שרירי הגוף, על ידי תזונה ייחודית הסופגת את מיץ המרה המכיל כולסטרול, מתכות רעילות ומינרלים שונים החוצה בדרך הטבעית דרך המעי הגס. התזונה הייחודית הזאת גורמת גם לירידה במשקל ללא צורך בפעילות גופנית מאומצת.

בנוסף ניתן לטפל בצלוליטיס גם על ידי פורמולות מצמחי מרפא נוגדי דלקות לשתייה ולמריחה בעלי תכונה של שיקום כלי הדם ושיקום תפקוד הכבד, המעודדים את השלמות של הרקמה החיבורית וכן על ידי  הדרכה לפעילות גופנית בבית, הבונה את שרירי הירכיים והישבן, עיסוי  עצמי בעזרת  הידיים או באמצעות מברשת כדי לשפר את זרימת הדם והלימפה. כיוון העיסוי צריך להיות מהאיברים לכיוון הלב וזאת כדי לא לפגוע במבנה הפנימי של הוורידים.

הימנעות מצריכת מזונות הגורמים לתסיסה. הגורמת למיצוי גבוה של הסוכרים מהמזונות ולעליה גבוהה של השומנים בגוף, המצטברים מתחת לעור כצלוליטיס.

 וכן הדרכה לאורח חיים בריא, המאפשר לגוף לרפא את עצמו ולשרוף את השומנים בצורה יעילה.


שיטת הטיפול במרפאה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך לטפל במחלה האוטואימונית האחראית לפגיעה בכבד ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווטסאפ בהתאם לצורך וללא עלות נוספת.


הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית, מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 • מהם הגורמים למחלות, למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו לא חולים  ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

 • דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה. כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

 • הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

 • באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 • מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 • מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 • הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 • דף תפריטים יומי לבחירה.

 • תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 • התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 • הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 • מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 • איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 • התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 • לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 • דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 • דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים. פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת. הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים. דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.

יחיאל תורג'מן. נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה, אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה.

בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל, מספר 10089 R.Na


להזמנת טיפול ופגישת ייעוץ, מוזמנים להתקשר לנטורופת יחיאל תורג'מן בטלפון: 050-8331604.

כתובת אי-מייל: ty150@walla.com

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם, רחוב הרמב"ם 15, בין מודיעין לרחובות.

 

שעות פעילות המרפאה:

בימים ראשון עד חמישי - משעה 09:00 עד השעה 20:00.

בימי שישי וערבי חג - מהשעה 09:00 ועד השעה 15:00.

Recent Posts

See All

דלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי יעיל למניעה ולהבראה מהדלקות בדרכי השתן הכרוניות מכל הגורמים וללא צורך באנטיביוטיקה.

Comments


Commenting has been turned off.
heart.png

הקניית הרגלי חיים נכונים

experience.png

נטורופת מוסמך בעל נסיון רב

dish.png

התאמת תפריט ייחודי

call.png

ליווי ותמיכה ללא הגבלה

meeting.png

פגישת ייעוץ אישית

herbal.png

התאמת פורמולות צמחי מרפא

bottom of page