top of page

כבד שומני | שחמת הכבד

טיפול טבעי בשחמת הכבד ובכבד שומני וחזרה לתפקוד תקין של הכבד.


זו מחלה אוטואימונית כרונית שהרפואה הקונוונציונלית מטפלת בסימפטומים שלה בלבד.

הגורמים לשחמת הם נגיפי הפטטיס B ו- C, שתייה מופרזת של אלכוהול וכן שימוש כרוני בתרופות כימיות.

בשחמת הכבד קיימת דלקת כרונית שהופכת לצלקת ועם הזמן הכבד אינו יכול למלא את תפקידיו הרבים.

הטיפול הרפואי מתמקד בטיפול בדלקות כדי למנוע את הצלקות.

התסמינים הם חולשה ועייפות, כאבים בצד הימני בעיקר אחרי הארוחות, צהבת, צרבות, תפקוד לקוי, אובדן תיאבון ובמצבים קשים יש הצטברות נוזלים בחלל הבטן, דימומים במערכת העיכול, סכנה להתפתחות סרטן בכבד, בלבול עד אובדן הכרה מהצטברות רעלים בכבד והאופציה היחידה של הרפואה היא השתלת כבד.

האבחנה הקלינית היא על ידי בדיקות מעבדה שבהם רואים עלייה באנזימי הכבד ופגיעה ביכולת הכבד לסנטז – לייצר אלבומין שמונע הצטברות מים בבטן ואת גורמי הקרישה.

לפי שיטת הטיפול הטבעי שלי במחלות אוטואימוניות כרוניות. מקור הבעיה הוא גנטי המתבטא בייצור נמוך של חומצת מימן כלורית בקיבה. מצב הקיים אצל כשליש מהאוכלוסייה בעולם בדרגות שונות. ככל שרמת חומצת המימן הכלורית נמוכה יותר, כך ייווצרו יותר ריקבונות בקיבה ויחדרו יותר זיהומים למחזור הדם.

תפקידה של חומצת המימן הכלורית האמורה להיות מופרשת בקיבה הוא, להעיר את האנזימים בקיבה, שתפקידם לפרק את החלבונים וכאשר החלבונים לא מתעכלים, מתחיל תהליך של ריקבון בקיבה ונוצרים זיהומים מחילוף החומרים של החיידקים שאוכלים את רוב המזון בקיב,. גזים מהנשימה וצואה מההפרשות.

הזיהומים האלה חודרים למחזור הדם דרך המעי הדק. שם הם מזוהים על ידי מערכת החיסון כגופים זרים ומערכת החיסון תוקפת בעיקר את האיברים החולים, כי מערכת החיסון תמיד מזרימה הרבה דם לאיברים החולים במטרה לרפא אותם. כאשר הדם מזוהם, מערכת החיסון פוגעת בהם במקום לרפא אותם.

חשיבות תפקוד הכבד בחברת השפע חיונית במיוחד וזאת בגלל השימוש הרב באנטיביוטיקה ובהורמונים הניתנים לבעלי החיים כדי להשיג משקל גבוה יותר בגידולי בשר המגיעים בסופו של דבר לגופנו ומעמיסים נטל גדול על הכבד וגם בגלל המתח הרב המאפיין את אורח החיים בתקופתנו.

לפני כחמישים שנה, תפוקת החלב של הפרה היתה כעשרה ליטרים ליום.

היום מסוגלים להפיק מהפרה כארבעים ליטר חלב ליום בעזרת השימוש המוגבר באנטיביוטיקה, בהורמונים ובהאבסת הפרות בכמויות גדולות של מזון מרוכז הפוגע בבריאותן, דבר העלול לפגוע בכבד של צרכני הבשר ומוצרי החלב.

ההורמונים משמשים היום גם בגידולים חקלאיים כדי להגדיל את היבול ויחד עם השימוש הגובר בחומרי הדברה דרך העלים וגם דרך ההשקיה, חודרים חומרי ההדברה גם לתוך הירקות והפירות. צבעי מאכל, חומרי שימור וטעם ואורח החיים הלחוץ, פוגעים בתפקוד הכבד. דבר המשפיע בצורה ישירה על התפקוד התקין של מערכת העיכול ועלול לגרום למחלות מעיים כמו מחלת קרוהאן, מעי רגיז, קוליטיס, וסת לא סדיר וקשיים בכניסה להיריון מחוסר איזון הורמונלי, אולקוס, סוכרת, מחלות אוטואימוניות, אלרגיות ומחלות כרוניות נוספות.

כדי למנוע פגיעה בכבד ובמערכות הגוף, מומלץ להימנע מצריכה גבוהה של חלבונים

ולהסתפק במנת חלבון יומית אחת בלבד ממקור המספק את כל החומצות האמיניות.

לילדים, לנשים בהריון ולמפתחי שרירים יש צורך בכמות גבוהה יותר של חלבונים.

כמו כן להשתדל לצרוך ירקות אורגניים, במיוחד את ירקות העלים ולהימנע כמה שאפשר משימוש בתוספי מזון מלאכותיים.

הכבד הוא המפעל הגדול ביותר של הגוף וכאשר הכבד מתחיל "לזייף", כל המערכות בגוף מתחילות להיפגע, למעשה מניעת מחלות והזדקנות מוקדמת תלויה בתפקוד כבד תקין.

בין תפקידיו הרבים של הכבד:

אספקת החומצות האמיניות לבלוטות הגוף המייצרות את כל ההורמונים ולאחר שההורמונים מסיימים את פעולתם הכבד אמור לפרק אותם תוך מספר שניות.

אם הכבד מזייף וההורמונים לא מתפרקים בזמן, שפת הגוף משתבשת ועקב כך עלולות להופיע מחלות והזדקנות מוקדמת.

ישנם שני סוגים של "שפת גוף" הראשונה היא שפת הגוף החיצונית המלמדת אותנו על האישיות של האדם.

השנייה היא "שפת הגוף " ההורמונלית הפנימית המווסתת את כל הפעילות של הגוף והקובעת את מצב בריאותו הגופנית של האדם התלויה בין היתר בתפקוד תקין של הכבד.

המערכת ההורמונלית היא שפה שבה מתקשרות מערכות הגוף זו עם זו. תפקוד לקוי של המערכת ההורמונלית, עלול לפגוע בכל הפעילויות של הגוף.

כאשר קיים כשל בשפת הגוף ההורמונלית, עלולים להיפגע כל הפעילויות האחראיות על כל המערכות בגוף,

ביניהם מערכת החיסון, מערכת העיכול, מערכת המין, מערכת העצבים, פעילות הלב וכלי הדם, בלוטת התריס, בלוטות יותרת הכליה, הלבלב וכל המערכת ההורמונלית בגוף ובעקבות כך הרופאים ממליצים על השימוש בתרופות הרגעה כימיות לכל החיים.

ההורמונים מיוצרים מרצף ארוך של חומצות אמיניות וכולסטרול.

כדי שההורמונים ייווצרו בגוף בצורה מושלמת, חייבים להתקיים מספר תנאים.

 1. אספקה סדירה במינון נכון של חלבונים המכילים את כל החומצות האמיניות המתפרקות בקלות.

 2. תפקוד תקין של הכבד.

 3. מערכת עיכול תקינה.

 4. תזונה המכילה את כל אבות המזון המתעכלת בקלות.

 5. אורח חיים נכון המאפשר פעילות תקינה, שיקום המערכות בגוף ושריפה יעילה של השומנים בדם ובגוף.

 6. יצור חומצת מימן כלורית תקינה, או שימוש תחליפי על ידי תזונה נכונה וצירופי מזון נכונים.

הכבד מסוגל להרכיב בעצמו וגם לספק את החומצות האמיניות הדרושות ליצור ההורמונים בבלוטות לפי צורכי הגוף

ולאחר מכן לפרק אותם תוך מספר שניות לאחר שסיימו לבצע את תפקידם. אם ההורמונים לא מתפרקים בזמן, כל פעילות המערכות בגוף משתבשות והגוף מותש.


אופן הטיפול במרפאה:

הטיפול הטבעי בשחמת הכבד הוא על ידי חיזוק מערכת החיסון וזאת על ידי התאמת תזונה המתעכלת בצורה מושלמת ולא נרקבת בקיבה.

ניתן לשקם את תפקוד הכבד ומערכת החיסון כדי להתגבר על הווירוסים, על ידי פורמולות מצמחי מרפא טבעיים וכן על ידי אורח חיים בריא המאפשר לגוף לשקם את הכבד ולשרוף את השומנים העודפים בדם ובכבד וכן על ידי התאמת תפריט תזונה אישי המתעכל בקלות וסופג את מיץ המרה החוצה עם הכולסטרול והמתכות הרעילות, דבר העוזר בין היתר גם לירידה במשקל ללא צורך במאמץ גופני גבוה וצירופי מזון נכונים העוזרים לעיכול תקין ומונעים הכבדה ועומס על הכבד.שיטת הטיפול במרפאה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך לטפל במחלה האוטואימונית האחראית לפגיעה בכבד ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווטסאפ בהתאם לצורך וללא עלות נוספת.


הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית, מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 • מהם הגורמים למחלות, למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו לא חולים  ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

 • דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה. כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

 • הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

 • באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 • מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 • מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 • הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 • דף תפריטים יומי לבחירה.

 • תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 • התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 • הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 • מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 • איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 • התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 • לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 • דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 • דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים.  פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת.  הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים.  דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף

וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.

יחיאל תורג'מן. נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה, אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה.

בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל, מספר 10089 R.Na


להזמנת טיפול ופגישת ייעוץ, מוזמנים להתקשר לנטורופת יחיאל תורג'מן בטלפון: 050-8331604.

כתובת אי-מייל: ty150@walla.com

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם, רחוב הרמב"ם 15 בין מודיעין לרחובות.

 

שעות פעילות המרפאה:

בימים ראשון עד חמישי - משעה 09:00 עד השעה 20:00.

בימי שישי וערבי חג - מהשעה 09:00 ועד השעה 15:00.המלצה על הטיפול של לקוחה:

לכבור מר יחיאל תורג'מן 25-04-2012

אני רוצה להודות לך על הטיפול המסור שלך והליווי שלך לאורך כל מהלך הטיפול, שהחזיר לי את הביטחון העצמי ואיפשר לי לחזור לבריאות תקינה.

הגעתי אליך עם כבד מוגדל, שומני ועם מחלת שחמת כבד מתקדמת שבה קיים נמק בכבד.

סבלתי מכאבים חזקים ולא יכולתי לעכל מזונות רגילים.

הרופאה שלי אמרה לי שהמחלה הזאת היא חשוכת מרפא ולכן לא ניתן להתרפא מהמחלה.

הטיפול שלך עזר לי מאוד ולאחר כשמונה חודשים של התזונה המיוחדת. הרגלי החיים הנכונים וצמחי המרפא שהמלצת לי, הבדיקות היום מראות על נסיגת המחלה והרופאה הודיעה לי שתוצאות הבדיקות מראות שתפקודי הכבד חזרו למצב תקין.

תודה מקרב לב

מאירה חנין

Recent Posts

See All

דלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי יעיל למניעה ולהבראה מהדלקות בדרכי השתן הכרוניות מכל הגורמים וללא צורך באנטיביוטיקה.

Comments


Commenting has been turned off.
heart.png

הקניית הרגלי חיים נכונים

experience.png

נטורופת מוסמך בעל נסיון רב

dish.png

התאמת תפריט ייחודי

call.png

ליווי ותמיכה ללא הגבלה

meeting.png

פגישת ייעוץ אישית

herbal.png

התאמת פורמולות צמחי מרפא

bottom of page