top of page

קרוהן | crohns

במחלת קרוהן, דלקות יכולות לקחת חלק מכל אחד מחלקי מערכת העיכול, מחלל הפה ועד לפי הטבעת.

ברוב החולים המעורבות הדלקתית היא בקצה המעי הדק ובמעי הגס המקורב.


במרבית המקרים הדלקת אינה רציפה וניתן לראות מוקדים דלקתיים לצד אזורים תקינים לאורך דופן המעי.

הדלקת יכולה לערב את כל שכבות דופן המעי, מהרירית ועד לסרוזה – קרום העוטף איברים בגוף.

לכן עלולים להופיע סיבוכים שונים כמו היצרות חלל המעי, מורסה תוך בטנית, או היווצרות פיסטולות בין לולאות מעי סמוכות, או מלולאות מעי דלקתיות לאיברים סמוכים כמו שלפוחית השתן, הוואגינה, או דופן הבטן.

התסמינים כוללים שלשולים, כאבי בטן וירידה במשקל. מאחר וזאת מחלה אוטואימונית כרונית. עלולה להיות גם מעורבות ספציפית של איברים מחוץ למערכת העיכול,  כולל הפרקים, העור והעיניים ואיברים נוספים.

מאחר וזו מחלה אוטואימונית כרונית, עלולים להיפגע גם איברים אחרים בגוף.

הטיפול של הרפואה הקונוונציונלית במחלות האלה, הוא על ידי טיפול בתרופות נוגדות דלקות כמו סטאורידים כשהמחלה בדרגה חמורה עד בינונית וטיפולים למצבי הפוגה, על ידי טבליות ,פתילות, גרגרים וחוקנים.

הטיפול הטבעי שלי במחלות אוטואימוניות כרוניות, הוא על ידי טיפול בגורם של המחלות האוטואימוניות ולא רק בסימפטומים.

לפי המחקרים שעשיתי ובעזרתם אני מטפל במחלות אוטואימוניות.

מקור הבעיה הוא תורשתי, המתבטא בייצור נמוך של חומצת מימן כלורית בקיבה, שקיים אצל כשליש מהאוכלוסייה בעולם,

ככל שדרגת ייצור חומצת המימן הכלורית נמוכה יותר, כך יותר מזונות בקיבה לא יתעכלו וייווצר מצב של ריקבון בקיבה וזאת בגלל שכאשר רמת חומצת המימן המופרשת בקיבה מאוד נמוכה, בעיקר כאשר אוכלים חלבונים.

האנזימים האמורים לפרק את החלבונים לחומצות אמיניות לא מתעוררים ועקב כך נוצר זיהום בקיבה מההפרשות של החיידקים שאכלו את רוב המזון.

הזיהומים שנוצרו בקיבה, גורמים למחסור באבות מזון חיוניים לגוף, דבר הגורם לחוסרים למוח ולמערכות הגוף ובעקבות כך יכולים לסבול ממתח וחרדות ומחולשה וכאבים בכל הגוף.

כאשר הזיהומים חודרים לדם דרך המעי הדק, מערכת החיסון מזהה אותם כגופים זרים שלא אמורים להימצא במחזור הדם ותוקפת את הרקמות שלה.

מערכת החיסון תמיד מזרימה הרבה דם לאיבר החולה בגוף, במטרה לרפא אותו, אבל כאשר הדם מזוהם, מערכת החיסון תוקפת את האיבר החולה ופוגעת בו יותר.

זאת הסיבה שאסור לעשות טיפולים המזרימים את הדם המזוהם כמו רפלקסולוגיה, עיסויים, פעילות גופנית מאומצת, דיקור וכל פעילות המזרימה את הדם. כל עוד הדם עדיין מזוהם, כי הטיפולים האלה מחמירים את המחלה במקום להקל.


גורמים נוספים הגורמים לחדירת זיהומים לדם

 • זיהומים בחלל הפה ודלקות בחניכיים חיצוניים ופנימיים מתחת לשורשי השיניים.

 • זיהומים החודרים דרך עור הגוף.

 • פגיעה בפעילות בלוטת התריס, על ידי צריכת מזונות המרוקנות את היוד מבלוטת התריס שתפקידה בין היתר לטהר את הדם.

 • מהרגלי חיים לא נכונים  הגורמים להצפת הדם באינסולין ולהפעלת האנזימים שלא לצורך, דבר הגורם לפגיעה בכל המערכות בגוף.

 • מתפקוד כבד איטי הגורם לשיבושים במערכת ההורמונלית ובכל המערכות בגוף.

בשיטה הטבעית, אם נותנים לגוף את התנאים הנכונים, מערכת החיסון מסוגלת להתגבר בצורה מלאה על המחלות האוטואימוניות הכרוניות ולחזור לבריאות תקינה, בתנאי שממשיכים לשמור על כל הכללים. כי הגנטיקה החלשה המתבטאת בייצור נמוך של חומצת המימן הכלורית, לא משתנה ואפילו נחלשת עם הגיל.

תפקוד כבד איטי גורם לשיבושים במערכת ההורמונלית ובכל המערכות בגוף. למחלות מעיים, לתשישות כרונית ומהווה את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות. כמו שחמת הכבד, מחלת קרוהן, קוליטיס,  מעי רגיז, פיסורה, פיסטולה, צרבות, אולקוס, אלרגיות, עצירות כרונית, שלשולים כרוניים, מחלות פרקים, סוכרת, הזעת יתר, כבד שומני, כשל במערכת החיסון. 


העיקרון העומד מאחורי הטיפול במרפאה הוא התאמת תפריט תזונה אישי בהתאם ליכולת העיכול של המטופל ושינוי התזונה בהתאם לשיפור מצב הקיבה והמעיים.

מהו הרכב המזונות מבחינת הרכב הויטמינים והמינרלים, איך המזונות מתעכלים בגוף ומשפיעים על בריאות ושלמות המעיים, הרכב הדם והמערכות בגוף ומה הם הרגלי החיים וצמחי המרפא המאפשרים את טיהור הדם ושיקום המערכות בגוף, את אספקת כל אבות המזון וחזרה לבריאות תקינה לאורך שנים.


כאשר המחלה לא טופלה בזמן על ידי הטיפול האלטרנטיבי המטפל בדלקות ומונע מהגוף לתקוף את עצמו ועקב כך נגרמו הידבקויות וכיבים המצריכים ניתוח להוצאת חלק מהמעי הדק או חלק מהמעי הגס.

במקרה הזה הטיפול של הרפואה הקונבנציונלית נחוץ וחיוני להצלת החיים.

במידה והמטופל  מקבל סטאורידים, יש צורך במעקב רפואי כדי להוריד את המינון בהתאם להתקדמות ההבראה של המטופל על ידי הטיפול הטבעי.


מחלות המעיים הן מחלות אוטואימוניות שבהן הגוף תוקף את הרקמות שלו בעצמו

וזאת כתוצאה מחדירת חומרים רעילים למחזור הדם דרך דפנות המעיים המגורות.

הרעלים האלה נוצרים כתוצאה מההפרשות הנוצרות מחילוף החומרים של החיידקים

האוכלים את החלבונים והמזונות שלא עוכלו כראוי בקיבה.


הכבד הוא האיבר האחראי על רוב הפעילויות בגוף ולכן חשוב מאוד לשקם את תפקודו ולמנוע מצב של כבד מוגדל ושומני וזאת ע"י צמחי מרפא טבעיים ואורח חיים נכון.


הכבד הוא המפעל הכימי בגוף. הכבד אחראי בין היתר על פירוק כל ההורמונים והרעלים וביניהם גם פירוק הורמוני המתח וזאת בגלל שבמצבי מתח רוב הדם מוסט לשרירי הגוף על חשבון מערכת העיכול, הזקוקה לדם כדי לטפל בעיכול המזון ובספיגתו למערכות הגוף בצורה יעילה.

שיטת הטיפול :  פגישה ראשית  האורכת  מספר שעות , שבהם הלקוח מקבל ייעוץ מקיף על המחלה . מה גורם למחלה ואיך יוכל להתגבר עליה באופן טבעי  וליווי צמוד  ופגישות נוספות אם יהיה צורך עד להבראה המלאה . הטיפול כולל  תזונה להפסקת שלשולים . תפריט תזונה אישי לכל שלבי ההבראה. צרופי מזון נכונים למניעת הפרעות עיכול. ייעוץ לאורח חיים בריא  העוזר לגוף לרפא את עצמו. יחד עם חוברת הדרכה והתאמת פורמולות מצמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף  המסופקים במקום.


הטיפול עוזר גם לחולים שסובלים מהמחלה במשך שנים רבות וגם לחולים שעברו ניתוח לכריתת חלק מהמעי הדק.


שיטת הטיפול במרפאה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך לטפל במחלה האוטואימונית האחראית לפגיעה בכבד ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווטסאפ בהתאם לצורך וללא עלות נוספת.


הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית, מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 • מהם הגורמים למחלות, למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו לא חולים  ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

 • דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה. כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

 • הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

 • באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 • מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 • מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 • הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 • דף תפריטים יומי לבחירה.

 • תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 • התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 • הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 • מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 • איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 • התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 • לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 • דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 • דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים.  פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת.  הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים.  דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף

וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.

יחיאל תורג'מן. נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה, אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה.

בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל, מספר 10089 R.Na


להזמנת טיפול ופגישת ייעוץ, מוזמנים להתקשר לנטורופת יחיאל תורג'מן בטלפון: 050-8331604.

כתובת אי-מייל: ty150@walla.com

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם, רחוב הרמב"ם 15 בין מודיעין לרחובות.

 

שעות פעילות המרפאה:

בימים ראשון עד חמישי - משעה 09:00 עד השעה 20:00.

בימי שישי וערבי חג - מהשעה 09:00 ועד השעה 15:00.

Recent Posts

See All

דלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי יעיל למניעה ולהבראה מהדלקות בדרכי השתן הכרוניות מכל הגורמים וללא צורך באנטיביוטיקה.

Comments


Commenting has been turned off.
heart.png

הקניית הרגלי חיים נכונים

experience.png

נטורופת מוסמך בעל נסיון רב

dish.png

התאמת תפריט ייחודי

call.png

ליווי ותמיכה ללא הגבלה

meeting.png

פגישת ייעוץ אישית

herbal.png

התאמת פורמולות צמחי מרפא

bottom of page