top of page

סוכרת מבוגרים - מניעה וטיפול

איזון סוכרת מבוגרים וחזרה לערכים נורמליים באופן טבעי, על ידי הורדת שומנים בדם, מניעת פגיעה בלבלב וניקוי התאים בגוף מהשומנים שהצטברו עליהם שמונעים את חדירת הסוכרים בדם לתאי הגוף במהירות בעזרת האינסולין.


הגורם הראשי לסוכרת מבוגרים הוא רמת השומנים הגבוהה בדם הפוגעת בקולטנים בתאי הגוף, שדרכם נכנסים הסוכרים בעזרת הורמון האינסולין וגם מפגיעה בתפקוד הלבלב בגלל הרגלי חיים לא נכונים.

הנזקים העלולים להיגרם מהסוכרת הם הסתיידויות בכל הגוף, סתימת עורקים, פגיעה בכלי הדם, מחלות לב, כליות, דלקות פרקים, דלקות בגידים, בריחת סידן, פגיעה בעיניים, נמק בגפיים המוביל בהמשך לצורך בקטיעתם, פצעי לחץ, שבץ מוחי, השמנה ופגיעה בתפקודי המוח והכבד.

כדי להתרפא מהמחלה צריכים להתקיים מספר תנאים.

 1. למנוע הצפת הגוף באינסולין במשך רוב שעות היממה, כדי למנוע רמת שומנים גבוהה בדם.

 2. לאפשר לגוף לשרוף את השומנים במשך הלילה על ידי אורח חיים נכון.

 3. למנוע פגיעה בתפקוד הלבלב על ידי הדרכה לאורח חיים בריא.

 4. לשקם את קליטת האינסולין והסוכרים לתאי הגוף על ידי הורדת רמת השומנים בדם בצורה טבעית.

 5. לאכול תזונה מאוזנת המתפרקת לאט במשך שעות ומונעת עליות וירידות חדות ברמות הסוכר בדם.

 6. לשקם את תפקוד מערכת העיכול והכבד בעזרת תזונה נכונה, אורח חיים נכון וצמחי מרפא טבעיים.

 7. להעלות את רמת חילוף החומרים בגוף על ידי בניית מסת שרירים גבוהה ומסת שומנים נמוכה.

בדרך כלל הלבלב ממשיך לייצר אינסולין בסוכרת מבוגרים, אבל הצפת הגוף באינסולין לעיתים קרובות בגלל הנשנושים, עלולה להתיש ולהחליש את הלבלב ולגרום לחוסר באינסולין בארוחות העיקריות.


הצפת הדם באינסולין לעיתים קרובות בגלל נשנוש בין הארוחות.

הנשנוש גורם לירידת רמת הסוכר בדם, דבר הגורם לגוף לפרק את חלבוני הגוף והשרירים כדי לספק אנרגיה חלופית. דבר שגורם לירידה ברמת חילוף החומרים בגוף ולעליה במסת השומנים, להצטברות שומנים בקולטנים הנמצאים על תאי הגוף, המפריעים להחדרת הסוכר לתאי הגוף על ידי האינסולין ולהחרפת מחלת הסוכרת.


אופן הטיפול בקליניקה:

הטיפול בסוכרת כולל שיקום תפקוד הכבד על ידי פורמולה מצמחי מרפא טבעיים וזאת בגלל שהכבד אחראי בין היתר על פירוק כל ההורמונים בגוף וביניהם גם הורמוני המתח הפוגעים בתפקוד מערכת העיכול. כאשר הכבד "מזייף" ולא מפרק את ההורמונים במהירות, ההורמונים ממשיכים לפעול וגורמים למתח מתמשך הגורם לעליה ברמת השומנים בדם .

כמו כן יש צורך בהתאמת תזונה המכילה את כל אבות המזון ואכילת מזונות המתפרקים לאט במשך שעות, כדי למנוע עליות וירידות חדות ברמת הסוכר בדם ומניעת פגיעה בלבלב.

עשיית פעילות גופנית מתונה כדי לאפשר לגוף לשרוף בצורה יעילה את השומנים.

בעקבות כך פעילות הלבלב אצל החולים בסוכרת מבוגרים עשוייה להשתפר והקילוגרמים המיותרים יעלמו.

התזונה מתאימה גם לאלה הרוצים לרדת במשקל ולאלה המעוניינים לשמור על בריאות תקינה.

הטיפול מתאים גם לחולים בסוכרת נעורים שאצלם אין יצור אינסולין בלבלב, וזאת כדי להפחית את כמויות נטילת האינסולין וגם כדי למנוע את את הפגיעה בקולטנים בתאי הגוף כמו בסוכרת מבוגרים.


שיטת הטיפול במרפאה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך לטפל במחלה האוטואימונית האחראית לפגיעה בכבד ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווטסאפ בהתאם לצורך וללא עלות נוספת.


הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית, מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 • מהם הגורמים למחלות, למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו לא חולים  ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

 • דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה. כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

 • הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

 • באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 • מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 • מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 • הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 • דף תפריטים יומי לבחירה.

 • תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 • התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 • הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 • מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 • איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 • התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 • לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 • דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 • דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים. פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת. הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים. דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.

יחיאל תורג'מן. נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה, אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה.

בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל, מספר 10089 R.Na


להזמנת טיפול ופגישת ייעוץ, מוזמנים להתקשר לנטורופת יחיאל תורג'מן בטלפון: 050-8331604.

כתובת אי-מייל: ty150@walla.com

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם, רחוב הרמב"ם 15 בין מודיעין לרחובות.

 

שעות פעילות המרפאה:

בימים ראשון עד חמישי - משעה 09:00 עד השעה 20:00.

בימי שישי וערבי חג - מהשעה 09:00 ועד השעה 15:00.

Recent Posts

See All

דלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי יעיל למניעה ולהבראה מהדלקות בדרכי השתן הכרוניות מכל הגורמים וללא צורך באנטיביוטיקה.

Comments


Commenting has been turned off.
heart.png

הקניית הרגלי חיים נכונים

experience.png

נטורופת מוסמך בעל נסיון רב

dish.png

התאמת תפריט ייחודי

call.png

ליווי ותמיכה ללא הגבלה

meeting.png

פגישת ייעוץ אישית

herbal.png

התאמת פורמולות צמחי מרפא

bottom of page