top of page

ריח רע מהפה | באשת-Halitosis

ניתן להיפתר מהריח הרע מהפה תוך מספר ימים בתנאי ששומרים על כל הכללים שאני ממליץ.

הטיפול הוא על ידי תזונה שמתעכלת בצורה מושלמת והיגיינה נכונה של הגוף כולל הפה והחניכיים כך שלא יהיו בכלל חיידקים בקיבה והקיבה תהייה סטרילית לגמרי.

רצוי לבדוק אצל רופא א.א.גרון שאין חורים בשקדים בגרון שבהם עלולים להצטבר מזונות שנרקבים וגם זה לעיתים רחוקות עלול לגרום לריח רע מהפה.

אין צורך בתוספי מזון או בצמחי מרפא כדי לטפל בריח הרע מהפה.

הריח הרע הצואתי הנודף מהפה שאנשים מריחים אותו ממרחק של יותר ממטר, נגרם בעיקר כתוצאה מזיהומים הנוצרים בקיבה וזאת כתוצאה מעיכול לקוי של המזונות, שקיים אצל כשליש מאוכלוסיית העולם, בגלל ייצור נמוך של חומצת מימן כלורית בקיבה שתפקידה להעיר את האנזימים המפרקים את החלבונים בקיבה לחומצות אמיניות וגם כדי להמיס את המינרלים מהמזונות כדי שייספגו לגוף. כאשר ייצור חומצת המימן הכלורית בקיבה נמוך, האנזימים לא מתעוררים והחלבונים נרקבים בקיבה יחד עם מזונות נוספים וכתוצאה מפעילות מיליארדי החיידקים בקיבה, נוצרים גזים מהנשימה שלהם וצואה מההפרשות שלהם והקיבה מתנפחת כמו בלון ובכל פעם שאנחנו בולעים רוק, השסתום העליון בקיבה נפתח והגזים המסריחים פורצים החוצה וגורמים לסירחון הצואתי המסריח את הסביבה.


האנשים הסובלים מהריח הרע חשים מתוסכלים ומרגישים תחושת דחייה, נמנעים מפגישות חברתיות וקשה להם לקיים זוגיות. הם מנסים להעלים את הריח הרע על ידי מסטיקים, מי פה, צחצוח שיניים ולשון לעיתים קרובות.

חלק מהם מתחילים לעשן כדי להסוות את הריח הרע והם עלולים להתייאש בגלל שכל הטיפולים הקונבנציונליים והאלטרנטיביים שניסו לא עזרו להם ולכן הם לא מאמינים שניתן להיפתר מהבעיה באופן טבעי תוך כשבוע כמו שאני מטפל בקליניקה שלי, וזאת בתנאי שימשיכו לשמור על הכללים שאני ממליץ עליהם.

הריח הרע מהפה נובע מגורמים רבים וכל עוד לא מטפלים בכל הגורמים כמו שאני מטפל בקליניקה שלי, לא ניתן להיפתר מהריח הרע בצורה מלאה, רק מטפל בעל ניסיון רב של עשרות שנים מסוגל לפתור את הבעיה מהיסוד תוך ימים ספורים, ניתן לטפל בכל הגורמים הרבים בו זמנית כמו הריח הרע הנובע מריריות פגועות בחלל הפה, מסינוסיטיס, משקדים נפוחים, מחניכיים חיצוניים ופנימיים מודלקים , ממחלות בדרכי הנשימה, ממחלות במערכת העיכול ,מזיהומים החודרים למחזור הדם מהמעי הדק וממקורות נוספים הפוגעים במערכת החיסון ועלולים לגרום בהמשך אם לא מטפלים בבעיה, לפגיעה במערכות הגוף ולמחלות כרוניות. הטיפול בריח רע מהפה מונע גם את הצרבות, את שגשוג חיידק ההליקובקטר פילורי בקיבה ומחלות כרוניות נוספות .

הטיפול כולל מניעת זיהומים הנוצרים בקיבה ובמעיים בעזרת התאמת תזונה הכוללת חלבונים מהחי, פחמימות ומגוון ירקות ופירות, כך שהשינוי התזונתי כמעט ואינו פוגע בהנאה מהתזונה.

בנוסף אין כל צורך בתוספי מזון או בצמחי מרפא כדי להתגבר על הריח הרע מהפה וזאת בגלל שהריח הרע מהפה נגרם מגנטיקה חלשה שיורשים מההורים ומעבירים לילדים, המתבטאת בייצור נמוך של חומצת מימן כלורית בקיבה, דבר שגורם לחלק מהמזון שאוכלים להירקב ובעקבות כך החיידקים משגשגים בקיבה וכתוצאה מחילוף החומרים של מיליארדי החיידקים בקיבה, נוצרים גזים מהנשימה שלהם וצואה מסריחה מההפרשות שלהם הפורצים החוצה דרך חלל הפה וגורמים לאנשים להתרחק, דבר שמאוד פוגע בחיי החברה והזוגיות. הגנטיקה החלשה שמתבטאת בייצור נמוך של חומצת מימן כלורית בקיבה הגורמת לבעיות עיכול, קיימת אצל כשליש מהאוכלוסיה בעולם.

הטיפול כולל הימנעות ממזונות הנרקבים בקיבה אצל בעלי הגנטיקה החלשה, צרופי מזון נכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות במטרה למנוע ריקבונות והתפתחות זיהומים בקיבה ובמעיים,

טיפול במקרה של דלקת או כיב בקיבה . מניעת חדירת זיהומים למחזור הדם דרך המעיים הדקים כדי למנוע פגיעה במערכת החיסון ועקב כך לפגיעה בדרכי הנשימה ובמערכות הגוף כולו, מניעת זיהומים בחניכיים מתחת לשורשי השיניים הגורמים לריח לא נעים מהפה גם כאשר אין בעיות בשיניים. מניעת זיהומים הנוצרים על עור הגוף והחודרים למחזור הדם, מניעת פגיעה בדרכי הנשימה ובשקדים בגרון. הריח הרע מהפה נובע מאותם הגורמים שבגללם נוצרים המחלות האוטואימוניות כמו אסטמה. אלרגיות, מחלות מעיים, דלקות פרקים ומחלות נוספות ולעיתים קרובות האדם הסובל שנים רבות מריח רע מהפה, עלול לסבול בהמשך מתופעות לוואי של המחלות האוטואימוניות ורק מטפל מומחה ובעל ניסיון רב , שמומחה בטיפול במחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות שבהם אני מטפל בקליניקה, מסוגל להתגבר על הבעיה וזאת בגלל שהגורמים למחלות האוטואימוניות ולריח רע מהפה דומים וזאת בגלל תגובת הגוף לחדירת זיהומים למחזור הדם מהעיכול הלקוי ומגורמים רבים נוספים הגורמים למחסור באבות מזון חיוניים למוח ולכל המערכות בגוף. דבר שעלול לגרום גם למתח וחרדות בגלל שהמוח והגוף לא מקבלים את כל אבות המזון וגם בגלל הזיהומים החודרים למחזור הדם , פוגעים במוח ובגוף. אין שום קשר לריח רע מהפה לתפקוד השסתום העליון בקיבה ,כאילו הוא לא נסגר מספיק ולכן השסתום מאפשר עליית ריחות לפה והסיבה לכך היא, שבכל פעם שאנחנו בולעים את הרוק, השסתום העליון בקיבה נפתח ולכן הגורם לריח הרע מהפה הוא הזיהומים הנוצרים בקיבה כתוצאה מחילוף החומרים של החיידקים שאכלו את המזון ויצרו ביוב מסריח בקיבה מהצואה שלהם.

מספר סימפטומים שכאשר כולם או חלקם קיימים. מראים על מקורו של הריח הרע מהפה:

 1. הרגשת כבדות ובטן נפוחה לאחר הארוחה.

 2. הרגשת עייפות וחולשה.

 3. צרבות כרוניות.

 4. עודף ליחה עם ריח רע.

 5. שלשולים או עצירות לסירוגין.

 6. הריח רע מהפה מאוד חזק ודומה לריח צואה.

 7. גזים ויציאות מסריחות מאוד.

 8. הצטברות רובד חיידקים על הלשון.

 9. הרגשת גירויים בקיבה וצרבות.

 10. דלקת חניכיים

 11. דלקות בדרכי הנשימה.

 12. סוכרת.

 13. תפקוד כבד איטי.

 14. חיידק הליקובקטר פילורי.

 15. שימוש קבוע בסותרי חומצה.

הגורמים לסימפטומים אלו:

 1. העיכול הלקוי נגרם עקב חוסר או בעיה בייצור של אנזימים החיוניים לעיכול חלק מהמזונות

 2. נטרול או ייצור לקוי של חומצת המימן הכלורית החיונית להפעלת האנזימים המעכלים את החלבונים בקיבה.

 3. נטרול החומצה על ידי צרופי מזון לא נכונים בארוחות.

 4. מתח לאורך זמן, הפוגע בתפקוד מערכת העיכול.

כשליש מהאוכלוסיה סובלים מריח רע מהפה, חלקם הגדול לא מודעים לתופעה וזאת בגלל שהאדם לא מסוגל להריח את הריח שלו.


שיטת הטיפול במרפאה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך לטפל ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווטסאפ בהתאם לצורך וללא עלות נוספת.

הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית, מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 • מהם הגורמים למחלות, למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו לא חולים  ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

 • דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה. כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

 • הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

 • באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 • מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 • מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 • הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 • דף תפריטים יומי לבחירה.

 • תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 • התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 • הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 • מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 • איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 • התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 • לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 • דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 • דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים. פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת. הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים. דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.

יחיאל תורג'מן. נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה,

בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל, מספר 10089 R.Na


להזמנת טיפול ופגישת ייעוץ, מוזמנים להתקשר לנטורופת יחיאל תורג'מן בטלפון: 050-8331604.

כתובת אי-מייל: ty150@walla.com

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם, רחוב הרמב"ם 15 בין מודיעין לרחובות.

 

שעות פעילות המרפאה:

בימים ראשון עד חמישי - משעה 09:00 עד השעה 20:00.

בימי שישי וערבי חג - מהשעה 09:00 ועד השעה 15:00.


משה שוורץ 03/06/2012 יחיאל שלום אני רוצה להודות לך על הטיפול המסור בבעיה של ריח רע מהפה יחד עם צרבות ובעיות במערכת העיכול שמהם סבלתי במשך שניםותוך מספר ימים נעלמו כל תופעות הלוואי ואין לי יותר ריח רע מהפה, אני לא סובל יותר ולא צריך יותר להשתמש בכדורים סותרי החומצה.

המלצת לקוח שלומי כהן שלומי סבל מצרבות חזקות ומריח רע מהפה והוא היה חייב לבלוע לפי המרשם שרשמה לו הרופאה, שני כדורים של סותרי חומצה במינון הכי גבוה כל שעתיים. שלומי סיפר לי שאם אחרי שעתיים הוא היה שוכח לקחת את הכדורים, הוא היה סובל מכאבים כל כך חזקים שהיו גורמים לו לצרוח יותר מאשר הצירים של האישה בזמן הלידה. כאשר שאל אותי לאחר כשעה וחצי ששהה אצלי בקליניקה, מתי הוא יכול להפסיק את השימוש בכדורים סותרי החומצה . עניתי לו שמרגע זה הוא לא צריך יותר לקחת כדורים נגד צרבות. שלומי הסתכל עלי כאילו אני לא מבין את חומרת הבעיה שלו ואמר לי שתוך כחצי שעה אם לא ייקח את הכדורים, הוא יתחיל לצרוח מרוב כאבים. מיד נתתי לו לאכול מזונות טבעיים היוצרים תגובה בסיסית חזקה בקיבה, הגורמים לפירוק החומצה בקיבה בעוצמה יותר גבוהה מהתרופות שסותרים את החומצה בקיבה וגם לאחר ששהה אצלי בקליניקה כארבע שעות, שזה בערך הזמן שאורכת פגישת הייעוץ. הוא לא הרגיש שום כאבים ומאותו יום, מאז שהוא שומר על התזונה הנכונה, צירופי מזון והרגלי חיים בריאים לפי ההוראות שנתתי לו, הוא לא סובל יותר מהצרבות ומהריח רע מהפה ולא לוקח יותר סותרי חומצה.

Recent Posts

See All

דלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי יעיל למניעה ולהבראה מהדלקות בדרכי השתן הכרוניות מכל הגורמים וללא צורך באנטיביוטיקה.

コメント


コメント機能がオフになっています。
heart.png

הקניית הרגלי חיים נכונים

experience.png

נטורופת מוסמך בעל נסיון רב

dish.png

התאמת תפריט ייחודי

call.png

ליווי ותמיכה ללא הגבלה

meeting.png

פגישת ייעוץ אישית

herbal.png

התאמת פורמולות צמחי מרפא

bottom of page