top of page

קוליטיס - דלקת כיבית במעי הגס

הקוליטיס היא דלקת כיבית במעי הגס, אשר מלווה בשלשולים. לעיתים קרובות זה מלווה בדם עם כאבי בטן וחוסר תיאבון. התסמינים שלה יכולים להיות קלים עד קשים והם משתנים מאדם לאדם. עם תקופות הפוגה קצרות או ארוכות ותקופות בהן התסמינים מתגברים. זו מחלה אוטואימונית כרונית הגורמת לדלקת וכיבים בשכבה הפנימית של פי הטבעת ובמעי הגס. העשויה לדמם ולהפריש מוגלה. המחלה מלווה בעייפות ותשישות, אנמיה, התקפים הגורמים להתעוררויות רבות בלילה, עם איבוד תיאבון ואיבוד משקל בגלל חוסר ספיגת אבות מזון חיוניים לגוף.


מאחר וזו מחלה אוטואימונית כרונית, עלולים להיפגע גם איברים אחרים בגוף.

הטיפול של הרפואה הקונוונציונלית במחלות האלה, הוא על ידי טיפול בתרופות נוגדות דלקות כמו סטאורידים כשהמחלה בדרגה חמורה עד בינונית וטיפולים למצבי הפוגה, על ידי טבליות ,פתילות, גרגרים וחוקנים.

הטיפול הטבעי שלי במחלות אוטואימוניות כרוניות, הוא על ידי טיפול בגורם של המחלות האוטואימוניות ולא רק בסימפטומים.

לפי המחקרים שעשיתי ובעזרתם אני מטפל במחלות אוטואימוניות.

מקור הבעיה הוא גנטי, המתבטאת בייצור נמוך של חומצת מימן כלורית בקיבה, שקיים אצל כשליש מהאוכלוסייה בעולם,

ככל שדרגת ייצור חומצת המימן הכלורית נמוכה יותר, כך יותר מזונות בקיבה לא יתעכלו וייווצר מצב של ריקבון בקיבה וזאת בגלל שכאשר רמת חומצת המימן המופרשת בקיבה מאוד נמוכה, בעיקר כאשר אוכלים חלבונים,

האנזימים האמורים לפרק את החלבונים לחומצות אמיניות לא מתעוררים ועקב כך נוצר זיהום בקיבה מההפרשות של החיידקים שאכלו את רוב המזון.

הזיהומים שנוצרו בקיבה, גורמים למחסור באבות מזון חיוניים לגוף, דבר הגורם לחוסרים למוח ולמערכות הגוף.

כאשר הזיהומים חודרים לדם דרך המעי הדק, מערכת החיסון מזהה אותם כגופים זרים שלא אמורים להימצא במחזור הדם ותוקפת את הרקמות שלה.

מערכת החיסון תמיד מזרימה הרבה דם לאיבר החולה בגוף, במטרה לרפא אותו, אבל כאשר הדם מזוהם, מערכת החיסון תוקפת את האיבר החולה ופוגעת בו יותר.

זאת הסיבה שאסור לעשות טיפולים המזרימים את הדם המזוהם כמו רפלקסולוגיה, עיסויים, פעילות גופנית מאומצת, דיקור וכל פעילות המזרימה את הדם. כל עוד הדם עדיין מזוהם, כי הטיפולים האלה מחמירים את המחלה במקום להקל.

גורמים נוספים הגורמים לחדירת זיהומים לדם הם.

 1. זיהומים בחלל הפה ודלקות בחניכיים חיצוניים ופנימיים מתחת לשורשי השיניים.

 2. זיהומים החודרים דרך עור הגוף.

 3. פגיעה בפעילות בלוטת התריס, על ידי צריכת מזונות המרוקנות את היוד מבלוטת התריס שתפקידה בין היתר לטהר את הדם.

 4. מהרגלי חיים לא נכונים הגורמים להצפת הדם באינסולין ולהפעלת האנזימים שלא לצורך, דבר הגורם לפגיעה בכל המערכות בגוף

 5. מתפקוד כבד איטי הגורם לשיבושים במערכת ההורמונלית ובכל המערכות בגוף. בשיטה שלי, אם נותנים לגוף את התנאים הנכונים, מערכת החיסון מסוגלת להתגבר בצורה מלאה על המחלות האוטואימוניות הכרוניות ולחזור לבריאות תקינה, בתנאי שממשיכים לשמור על כל הכללים. כי הגנטיקה החלשה המתבטאת בייצור נמוך של חומצת המימן הכלורית, לא משתנה ואפילו נחלשת עם הגיל.

תפקוד כבד איטי גורם לשיבושים במערכת ההורמונלית ובכל המערכות בגוף.

למחלות מעיים, לתשישות כרונית ומהווה את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות.

כמו שחמת הכבד, מחלת קרוהן . קוליטיס. מעי רגיז. פיסורה. פיסטולה, צרבות. אולקוס. אלרגיות. עצירות כרונית. שלשולים כרוניים. מחלות פרקים. סוכרת. הזעת יתר. כבד שומני, כשל במערכת החיסון.


הטיפול כולל תזונה להפסקת השלשולים. תפריט תזונה אישי לכל שלבי ההבראה. צירופי מזון נכונים למניעת הפרעות עיכול. פורמולות מצמחי מרפא טבעיים לשיקום הכבד ומערכת החיסון. ייעוץ לאורח חיים בריא, העוזר לגוף לבנות ולרפא את עצמו במקום להרוס את המערכות בגוף וזאת בגלל הרגלים שרוב בני האדם רגילים לעשות בטעות ובלי שהם מבינים מה הם מעוללים לעצמם.

הטיפול במחלת קוליטיס , כולל בשלב הראשון טיפול בדלקת במעי הגס , על ידי חוקנים המכילים צמחים טבעיים נוגדי דלקת.

וזאת יחד עם חוברת הדרכה שבה מפורטים כל סוגי המזונות המותאמים אישית לפי מצב המטופל, עם היתרונות והחסרונות שלהם. תפריטים שונים . תזונה לניקוי רעלים. הוראות לשיקום מערכת החיסון ופירוט סוגי הפורמולות מצמחי מרפא טבעיים לשיקום הכבד ופורמולה לשיקום מערכת החיסון, המסופקים במקום.

חשוב לציין: הטיפול הכירורגי של הרפואה המערבית, כאשר קיימים כבר כיבים דלקתיים במיוחד כאשר יש דימומים במעי הגס המסכנים את החיים, הם חיוניים ומצילי חיים.

הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית , מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.


שיטת הטיפול במרפאה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך לטפל במחלה האוטואימונית האחראית לפגיעה בכבד ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווטסאפ בהתאם לצורך וללא עלות נוספת.


הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית, מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 • מהם הגורמים למחלות, למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו לא חולים  ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

 • דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה. כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

 • הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

 • באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 • מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 • מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 • הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 • דף תפריטים יומי לבחירה.

 • תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 • התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 • הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 • מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 • איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 • התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 • לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 • דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 • דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים.  פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת.  הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים.  דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף

וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.

יחיאל תורג'מן. נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה, אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה.

בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל, מספר 10089 R.Na


להזמנת טיפול ופגישת ייעוץ, מוזמנים להתקשר לנטורופת יחיאל תורג'מן בטלפון: 050-8331604.

כתובת אי-מייל: ty150@walla.com

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם, רחוב הרמב"ם 15 בין מודיעין לרחובות.

 

שעות פעילות המרפאה:

בימים ראשון עד חמישי - משעה 09:00 עד השעה 20:00.

בימי שישי וערבי חג - מהשעה 09:00 ועד השעה 15:00.

Recent Posts

See All

דלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי יעיל למניעה ולהבראה מהדלקות בדרכי השתן הכרוניות מכל הגורמים וללא צורך באנטיביוטיקה.

Comments


Commenting has been turned off.
heart.png

הקניית הרגלי חיים נכונים

experience.png

נטורופת מוסמך בעל נסיון רב

dish.png

התאמת תפריט ייחודי

call.png

ליווי ותמיכה ללא הגבלה

meeting.png

פגישת ייעוץ אישית

herbal.png

התאמת פורמולות צמחי מרפא

bottom of page