top of page

טיפול טבעי בתופעות גיל המעבר

טיפול טבעי למניעת גלי חום, הזעות וצמרמורות בגיל המעבר ללא צורך בהורמונים.

הכבד הוא האחראי על פירוק ההורמונים בגוף. כאשר הכבד לא מסוגל לפרק את ההורמונים בכבד תוך שניות, נגרם חוסר איזון הורמונלי הגורם לתופעות של גיל המעבר.


נשים שהכבד שלהם מתפקר טוב, לא סובלות מתופעות הלוואי של גיל המעבר. כי הכבד שלהם מפרק את ההורמונים במהירות. 

הטיפול הטבעי בתופעות גיל המעבר הוא על ידי פורמולה מצמחי מרפא טבעיים לשיקום הכבד, הפותרים את הבעיה ללא צורך בטיפול הורמונלי העלול לגרום לגידולים סרטניים.

תופעות גיל המעבר נגרמות עקב השינויים ההורמונליים המתרחשים בגוף האישה והקושי של הכבד לפרק אותם במהירות ולא בגלל שחסרים הורמונים. יש נשים שלא סובלות מתסמיני גיל המעבר, כי תפקוד הכבד אצלן מאוד בריא ומסוגל לפרק ולאזן את רמת ההורמונים בגוף הקיימת בתקופת גיל המעבר במהירות.

זו גם הסיבה שתופעות גיל המעבר כמו גלי החום, הצמרמורות וההזעות באים בגלים ולא בצורה רצופה.

אורך הגלים מראה על הזמן שלוקח לכבד לפרק את ההורמונים וככל שתפקוד הכבד לקוי יותר, משך הגלים יהיה ארוך יותר.

כבד בריא מסוגל לפרק את ההורמונים תוך מספר שניות.

הסימפטומים כוללים גלי חום, צמרמורות, הזעות, יובש בנרתיק, גפיים קרות, אוסטאופורוזיס, דלקות חוזרות בדרכי השתן, קושי להתרכז, אלרגיות, נטייה לגידולים סרטניים , נדודי שינה, קצב לב מהיר, טרשת עורקים, מחלות פרקים, לחץ דם גבוה, רמת שומנים וכולסטרול גבוהה בדם, נטיה למחלת הסוכרת, מתח, חרדות, עייפות כרונית, כאבי ראש, מיגרנות והשמנת יתר.

כשבעים אחוז מהנשים סובלות מהתופעה.

כשלושים אחוז מהנשים שאינן סובלות מהתופעה זה בגלל שאצלן הכבד מתפקד בצורה בריאה ומסוגל לפרק את ההורמונים במהירות תוך מספר שניות.

תופעות גיל המעבר מופיעות כאשר נותרות ביציות בודדות בשחלות. בלידה יש כמליון ביציות, מספרן יורד בגיל ההתבגרות  לכשלוש מאות אלף עד לכארבע מאות אלף, לקראת גיל חמישים בגיל המעבר נותרות ביציות בודדות בלבד.

לפי הסטטיסטיקה אחת מכל תשע נשים עלולה לחלות במחלת הסרטן בגיל המעבר וזאת בגלל הרמות הגבוהות של ההורמונים הנמצאים בגוף ובמזונות שהכבד לא מסוגל להתמודד איתם בגיל הזה.

הטיפול ההורמונלי החלופי נותן הקלה זמנית, אבל לחלק גדול מהנשים יש סכנה להתפתחות מחלות כמו גידולים, מחלות כבד, אלרגיות, אסטמה, בצקות, השמנה, סוכרת, דכאון, רגישות בשדיים ותופעות לוואי נוספות.

הטיפול הטבעי שהוכיח את עצמו והפסיק את כל תופעות הלוואי ללא צורך בהורמונים,  

הוא על ידי התאמת תפריט תזונה אישי המתעכל בקלות ומונע ריקבונות בקיבה הגורמים לחוסר באבות מזון חיוניים ולזיהומים החודרים למחזור הדם ופוגעים בכבד ובכל הגוף. תפריט תזונה המונע מחלות מעיים ומחלות אוטואימוניות ומגן על הגוף מפני מחלות וגידולים העלולים לפגוע באחת מכל כתשע נשים בגיל המעבר. תפריט תזונה לניקוי רעלים ומתכות מהגוף במטרה למנוע מוטציות בתאי הגוף העלולים לגרום לגידולים ממאירים וגם גורם לירידה במשקל ללא צורך בפעילות גופנית מאומצת וכן טיפול על ידי פורמולה מצמחי מרפא טבעיים לשיקום תפקוד הכבד, על ידי  צמחים שאינם מכילים חומרי מוצא להורמונים וזאת כדי לא להטיל מעמסה נוספת  על הכבד. הטיפול הזה מונע אל כל תופעות הלוואי של גיל המעבר וגם של כאבי המחזור לנשים צעירות. כולל גם את מניעת  הפגיעה בכלי הדם וההסתיידויות שבהם האישה מתחילה לסבול בגיל בגיל הזה.


שיטת הטיפול במרפאה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך לטפל במחלה האוטואימונית האחראית לפגיעה בכבד ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווטסאפ בהתאם לצורך וללא עלות נוספת.


הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית, מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 • מהם הגורמים למחלות, למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו לא חולים  ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

 • דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה. כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

 • הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

 • באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 • מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 • מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 • הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 • דף תפריטים יומי לבחירה.

 • תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 • התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 • הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 • מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 • איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 • התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 • לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 • דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 • דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים. פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת. הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים. דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.

יחיאל תורג'מן. נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה, אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה.

בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל, מספר 10089 R.Na


להזמנת טיפול ופגישת ייעוץ, מוזמנים להתקשר לנטורופת יחיאל תורג'מן בטלפון: 050-8331604.

כתובת אי-מייל: ty150@walla.com

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם, רחוב הרמב"ם 15, בין מודיעין לרחובות.

 

שעות פעילות המרפאה:

בימים ראשון עד חמישי - משעה 09:00 עד השעה 20:00.

בימי שישי וערבי חג - מהשעה 09:00 ועד השעה 15:00.

Recent Posts

See All

דלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי יעיל למניעה ולהבראה מהדלקות בדרכי השתן הכרוניות מכל הגורמים וללא צורך באנטיביוטיקה.

Comments


Commenting has been turned off.
heart.png

הקניית הרגלי חיים נכונים

experience.png

נטורופת מוסמך בעל נסיון רב

dish.png

התאמת תפריט ייחודי

call.png

ליווי ותמיכה ללא הגבלה

meeting.png

פגישת ייעוץ אישית

herbal.png

התאמת פורמולות צמחי מרפא

bottom of page