top of page

מיגרנה | כאבי ראש כרוניים - גורמים, מניעה וטיפול טבעי

הטיפול הטבעי המונע את המיגרנות וכאבי הראש הכרוניים ללא צורך בתרופות כימיות.


אלו הם כאבי ראש קשים, המתחילים בחצי הראש ומתפשטים על כל הראש. ההתקפים נמשכים מספר שעות עד מספר ימים.

לקראת ההתקף יש תסמיני "אאורה" המתבטאים בצמצום מרחב הראיה והפרעות ראייה. בזמן ההתקף יש רגישות לאור, לריחות ולרעש. לעיתים ההתקף גורם לבחילות ולהקאות.

השימוש בגלולות למניעת הריון וחוסר האיזון הורמונאלי בגיל המעבר,  פוגעים  בתפקוד התקין של הכבד ומערכת העיכול.

בין עשרה לחמישה עשר אחוזים מהאוכלוסייה סובלים ממיגרנות. הסיבות הנפוצות למיגרנות הן מתח לאורך זמן הפוגע במערכת העיכול. שינויים הורמונליים. כדורים למניעת הריון. רמות שומנים גבוהים בדם. הצטברות מתכות רעילות במוח ובגוף. עישון. אלרגיות עונתיות מאבקני צמחים. זיהום אוויר. יצור לקוי של ויטמין   B12 .  דבר העלול לפגוע בשלמות תאי העצבים בכל הגוף.

הנשים סובלות פי שלוש מהגברים בגלל העומס הרב המוטל על הכבד הפוגע בתפקודו התקין 

וזאת כתוצאה מהרמות הגבוהות של ההורמונים, שבהם צריך הכבד לטפל בזמן המחזור החודשי ובגיל המעבר.

בין תוספי המזון  החשודים כגורמי אלרגיות, צבע המאכל הצהוב "טרטרזין, ממתיקים מלאכותיים, חומרי טעם וריח, חומרי שימור, חומרי הדברה ומזונות מתועשים.

האלרגיות גורמות להפרשת היסטמינים הגורמים לכלי הדם במוח להתכווץ ובו בזמן גורמים להרחבת כלי הדם בקרומים העוטפים את המוח. עקב כך מתגבר יצור חומרים מתווכי דלקת הגורמים ללחץ תוך מוחי מהצטברות נוזלים במוח

 ומתרחש מפל ברמות האנדרופינים המשמשים כמשככי כאב טבעיים וכן מופרש הדופמין המשמש  כמתווך עצבי במוח האחראי על תחושת השובע והנינוחות שלנו.

זו הסיבה שמערכת העצבים משתגעת ונהיית רגישה לכל גירוי קטן,  כולל במערכת העיכול דבר היכול לגרום גם לבחילות והקאות.

הטיפול הטבעי מתמקד בשיקום תפקוד הכבד, דילול הדם, עיכול תקין, מניעת חדירת חומרים רעילים למחזור הדם הפוגעים במוח.

אספקת כל אבות המזון החיוניים לתפקוד תקין של המוח.

ניקוי רעלים על ידי תפריט תזונה הסופג את מיץ המרה המכיל כולסטרול, רעלים, מתכות ומינרלים שונים ומוציא אותו החוצה דרך המעי הגס בצורה טבעית.

מניעת אלרגיות על ידי השמטת כל המזונות האלרגניים .

הבסיס לבריאות תקינה הוא עיכול מושלם של המזונות, כדי לספק את כל אבות המזון החיוניים לקיום גוף בריא וכדי למנוע יצירה של רקבונות בקיבה ובמעיים הנספגים למחזור הדם  וגורמים למחלות אוטואימוניות, לאלרגיות,  למיגרנות ולכאבי הראש וזאת על ידי התאמת תפריט תזונה אישי. צרופי מזון נכונים. ניקוי רעלים ומתכות מהגוף. הרגלי חיים נכונים המאפשרים לכבד לשרוף בצורה יעילה את השומנים בדם כדי לאפשר זרימה תקינה של הדם למוח,  כדי לספק אנרגיה  ולסלק את הפסולת בצורה יעילה.

פורמולה מצמחי מרפא טבעיים לשיקום הכבד כדי למנוע מתח ולחץ דם גבוה הפוגע גם במערכת העיכול. המתח נגרם מהאדרנלין והקורטיזול שלא פורקו במהירות על ידי הכבד ועקב כך ההורמונים האלה ממשיכים לפעול ללא הפסקה, דבר הגורם למתח מתמשך ולאלרגיות הנגרמות ממזונות שלא עוכלו כראוי הנספגים דרך דופן המעיים המגורים, חומרים אלה מזוהים על ידי הגוף כחומרים זרים ופוגעים במערכת החיסון הנאלצת לתקוף אותם בכל מקום שבו הם מגיעים, דבר הגורם ליצירת דלקות כרוניות בגוף.


שיטת הטיפול במרפאה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך לטפל במחלה האוטואימונית האחראית לפגיעה בכבד ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווטסאפ בהתאם לצורך וללא עלות נוספת.


הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית, מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 • מהם הגורמים למחלות, למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו לא חולים  ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

 • דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה. כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

 • הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

 • באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 • מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 • מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 • הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 • דף תפריטים יומי לבחירה.

 • תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 • התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 • הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 • מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 • איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 • התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 • לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 • דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 • דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים. פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת. הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים. דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.

יחיאל תורג'מן. נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה, אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה.

בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל, מספר 10089 R.Na


להזמנת טיפול ופגישת ייעוץ, מוזמנים להתקשר לנטורופת יחיאל תורג'מן בטלפון: 050-8331604.

כתובת אי-מייל: ty150@walla.com

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם, רחוב הרמב"ם 15, בין מודיעין לרחובות.

 

שעות פעילות המרפאה:

בימים ראשון עד חמישי - משעה 09:00 עד השעה 20:00.

בימי שישי וערבי חג - מהשעה 09:00 ועד השעה 15:00.

Recent Posts

See All

דלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי יעיל למניעה ולהבראה מהדלקות בדרכי השתן הכרוניות מכל הגורמים וללא צורך באנטיביוטיקה.

Comments


Commenting has been turned off.
heart.png

הקניית הרגלי חיים נכונים

experience.png

נטורופת מוסמך בעל נסיון רב

dish.png

התאמת תפריט ייחודי

call.png

ליווי ותמיכה ללא הגבלה

meeting.png

פגישת ייעוץ אישית

herbal.png

התאמת פורמולות צמחי מרפא

bottom of page