top of page

פסוריאזיס, טיפול טבעי בשורש המחלה.

מהם הגורמים לפסוריאזיס ואיך להתגבר על המחלה באופן טבעי.


הגורם הראשי לפסוריאזיס הוא עיכול לקוי, הגורם לחדירת זיהומים ומזונות לא מעוכלים למחזור הדם, דרך דפנות המעיים הדקים הפגועים שגורמים למערכת החיסון לתקוף את עור הגוף. 

עיכול לקוי בקיבה של חלבונים מהחי ומהצומח וספיגה של חומרים רעילים למחזור הדם, הנוצרים מתוצרי הלוואי של החיידקים שאכלו את החלבונים שלא התעכלו כראוי בקיבה.

עיכול לקוי הנגרם מתזונה לא נכונה, מחוסר או מיצור לקוי של חומצת מימן כלורית בקיבה החיונית לפעילות תקינה של האנזימים. מייצור לקוי של מיץ המרה ואנזימי עיכול נוספים.

מתח קיצוני לאורך זמן העלול להגרם מגורמים שונים הפוגע בתפקוד מערכת העיכול.

מחלת הפסוריאזיס בעצמה מחריפה את דרגת המתח.

גורמים לפסוריאזיס:

 1. עבודה ושהייה בסביבת חומרים רעילים.

 2. צריכת מזונות מעובדים.

 3. צריכת מזונות הגורמים לתסיסה וליצירת חומרים רעילים בדם וגורמים להגברת ניצול הסוכרים בגוף, ההופכים במהירות לשומנים, גורמים להשמנה חולנית  ופוגעים בתפקוד הכבד והמערכות בגוף.

 4. תפקוד כבד לקוי. 

 5. מערכת חיסון חלשה.

 6. הצטברות רעלים ומתכות בגוף.

 7. דלקות חניכיים וזיהומים בחלל הפה ודלקות גרון כרוניות. כל הליקויים האלה ואחרים, גורמים לפגיעה קשה בתפקודי הגוף המתבטאים בפגיעה במערכות הגוף השונות.   

כשלושה אחוזים מהאוכלוסייה סובלים מהמחלה הכרונית הזאת בה תאי העור מתחלפים כל יומיים במקום כל 28 ימים. המחלה מתבטאת ברבדים עוריים, בדרך כלל בצבע אדום סגול המכוסים קשקשים.

זהו מצב שבו חומרים זרים ורעילים חודרים לתוך מחזור הדם דרך דרכי הנשימה, הפה, העור ומערכת העיכול וגורמים לתגובה דלקתית מערכתית של כל הגוף, המעוררת את מערכת החיסון לתקוף את העור והגוף.

במצב של מחלה שמקורה מאלרגיה או ממחלה אוטואימונית  כולל אסטמה, דלקות מפרקים  ומחלת קרון, קוליטיס ומעי רגיז , הגוף יתקוף תמיד את האזור הפגוע, יותר מאשר את האזורים הבריאים וזאת בגלל שבמצב רגיל הגוף מזרים יותר דם למקום הפגוע כדי לרפא אותו, אבל כאשר חודרים למחזור הדם חומרים רעילים דרך מערכת העיכול, העור,  או דרך דרכי הנשימה, הגוף מזהה אותם כחומרים זרים ותוקף אותם בכל הרקמות שבהם הם שוקעים ומאחר שלמקומות הפגועים זורם יותר דם, הגוף יגרום יותר נזק דווקא לאותם האיברים הפגועים שאליהם הגוף מזרים יותר דם.

הטיפול הטבעי המומלץ כולל התאמת תפריט תזונה אישי,  קל לעיכול המכיל את כל אבות המזון וללא מזונות העלולים לגרום לאלרגיות ולמחלות אוטואימוניות.

צירופי מזון העוזרים לעיכול תקין. הדרכה להרגלי חיים בריאים העוזרים לגוף לרפא את עצמו,

תזונה לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

פורמולה מצמחי מרפא למריחה המרגיעה את הכאבים והגירודים ופורמולה לשיקום תפקוד הכבד, האחראי בין היתר על פירוק כל ההורמונים בגוף, כולל הורמוני המתח המחריפים את המחלה והורמוני הגדילה הנמצאים במזונות מהחי ומהצומח העלולים לגרום  לשגשוג תאים סרטניים  ושיכפול  מהיר של תאי העור האופייניים למחלת הפסוריאזיס.

פורמולה מצמחי מרפא המשמשים כאנטי היסטמין טבעי למריחה להרגעת העור ופורמולה לשיקום מערכת החיסון.


שיטת הטיפול במרפאה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך לטפל במחלה האוטואימונית האחראית לפגיעה בכבד ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווטסאפ בהתאם לצורך וללא עלות נוספת.


הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית, מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 • מהם הגורמים למחלות, למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו לא חולים  ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

 • דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה. כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

 • הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

 • באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 • מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 • מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 • הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 • דף תפריטים יומי לבחירה.

 • תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 • התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 • הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 • מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 • איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 • התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 • לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 • דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 • דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים. פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת. הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים. דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.

יחיאל תורג'מן. נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה, אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה.

בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל, מספר 10089 R.Na


להזמנת טיפול ופגישת ייעוץ, מוזמנים להתקשר לנטורופת יחיאל תורג'מן בטלפון: 050-8331604.

כתובת אי-מייל: ty150@walla.com

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם, רחוב הרמב"ם 15, בין מודיעין לרחובות.

 

שעות פעילות המרפאה:

בימים ראשון עד חמישי - משעה 09:00 עד השעה 20:00.

בימי שישי וערבי חג - מהשעה 09:00 ועד השעה 15:00.

Recent Posts

See All

דלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי יעיל למניעה ולהבראה מהדלקות בדרכי השתן הכרוניות מכל הגורמים וללא צורך באנטיביוטיקה.

Comments


Commenting has been turned off.
heart.png

הקניית הרגלי חיים נכונים

experience.png

נטורופת מוסמך בעל נסיון רב

dish.png

התאמת תפריט ייחודי

call.png

ליווי ותמיכה ללא הגבלה

meeting.png

פגישת ייעוץ אישית

herbal.png

התאמת פורמולות צמחי מרפא

bottom of page