top of page

טיפול טבעי במתח, חרדות ומחלות אוטואימוניות.

איך למנוע מחלות אוטואימוניות הנגרמות בגלל עיכול לקוי הגורם ליצירת זיהומים בקיבה, למחסורים באבות מזון חיוניים לגוף ולחדירת זיהומים למחזור הדם דרך המעי הדק.


התחרות והשאיפה להישגיות גבוהה מעל ליכולותיו של האדם, פוגעת בבריאותו.

החיים שלנו מלאים מתח ולחץ. אנו רוצים להשיג במהירות את הכל. ללמוד, לקנות בית, רכב, לצבור הון ולהיות תמיד במקום הראשון .לזה יש מחיר גבוה והוא מתח נפשי ופגיעה בבריאות.

הגורמים הנוספים למתח בחיים הם בעיות פרנסה, פיטורים מהעבודה, קשיים בחיים הזוגיים, גירושים, גיל מבוגר, בדידות, התמודדות עם מחלות בני המשפחה, מוות במשפחה ומצב בטחוני.

גורמים אלה ונוספים יוצרים מתח נפשי לאורך זמן ועלולים לפגוע בכל המערכות בגוף.

התסמינים הראשונים הם לחץ דם גבוה, בעיות לב ובעיות במערכת העיכול  

וזאת בגלל שהמתח גורם בין הייתר להפרשת אדרנלין וקורטיזול בגוף.

ההורמונים האלה מעלים את לחץ הדם, דפיקות הלב, מעלים את רמות השומנים בדם

וגורמים להסטת רוב הדם של הגוף לשרירים  על חשבון מערכת העיכול.

כאשר מערכת העיכול נפגעת והמזונות לא מתעכלים כראוי, נוצרים מחסורים באבות מזון חיוניים 

 ונוצר מרק חומצי רעיל  בקיבה, גם כתוצאה מחילוף החומרים של החיידקים האוכלים את המזונות שלא עוכלו כראוי בקיבה בגלל ייצור נמוך של חומצת מימן כלורית בקיבה, שתפקידה להעיר את האנזימים המפרקים את החלבונים וגם להמיס את המינרלים כדי שיספגו למוח וגוף.

הרעלים האלה נספגים למחזור הדם דרך דפנות המעיים המגורות וזאת בגלל המחסור באבות מזון חיוניים והגירוי הנוצר מחילוף החומרים של החיידקים במעיים

 והרעלים האלה מזוהים על ידי הגוף כחומרים זרים והגוף תוקף אותם וגורם לדלקות בכל מקום שאליו הם מגיעים עם מחזור הדם, דבר הגורם בהמשך לאלרגיות  ולמחלות אוטואימוניות כרוניות.

כמו אסטמה, מחלות פרקים, מחלות עור, מחלות מעיים, מחלות הפוגעות בתפקודי המוח ומחלות נוספות.

בדרך כלל האיברים החולים בגוף נפגעים  יותר, בגלל שהגוף מזרים אליהם יותר דם במטרה לרפא אותם , אבל במקרה הזה הדם מוביל חומרים רעילים השוקעים יותר במקומות הפגועים והגוף מייצר דלקות וגורם להם לנזק יותר גדול במקום לרפא אותם.

הטיפול כולל הדרכה לאורח חיים בריא המאפשר לגוף לרפא את עצמו, שיטות שונות להרגעה נפשית, התאמת תפריט תזונה אישי המכיל את כל אבות המזון המתעכלים בקלות, צירופי מזון נכונים, הימנעות מצריכת מזונות החשודים כגורמי אלרגיות וגריעת מזונות שאין לגוף את האנזימים הדרושים  לפירוקם.

בנוסף מותאמים פורמולות מצמחי מרפא טבעיים, העוזרים לעיכול תקין, להרגעה, לחיזוק מערכת החיסון ולטיפול בכל המערכות בגוף.


שיטת הטיפול במרפאה:

פגישת ייעוץ אחת של כארבע שעות, שבה מקבלים את כל המידע כולל דפי הוראות ותפריטים, איך לטפל במחלה האוטואימונית האחראית לפגיעה בכבד ואיך לתחזק את הגוף בצורה בריאה לאורך שנים ולאחר מכן המשך יעוץ טלפוני או בווטסאפ בהתאם לצורך וללא עלות נוספת.


הפגישה כוללת אבחון על ידי תשאול על כל תלונות המטופל, מחלות בעבר, סוגי התרופות שבהם משתמש, בדיקות דם, הרגלי תזונה, היסטורית מחלות משפחתית, מצב משפחתי ועיסוק מקצועי.

לאחר האבחון המטופל מקבל ייעוץ מקיף שבו מוסבר לו מהם הגורמים למחלה ולבעיות שלו ואיך יוכל להתגבר עליהם באופן טבעי וליווי צמוד עד להבראה המלאה, הכולל הסבר מלא על:

 • מהם הגורמים למחלות, למה דווקא אנחנו חלינו במחלה והרבה אנשים שאוכלים אותם מזונות והרגלי החיים שלהם דומים לנו לא חולים  ואיך ניתן להתגבר על המחלה באופן טבעי.

 • דף תפריטים יומי לבחירה ממזונות מגוונים, שניתן להכין מהם מגוון תבשילים טעימים הכוללים מוצרים מהחי במידה הנכונה. כמו ביצים, דגים ובשרים שניתן לאכול אותם באותה ארוחה יחד עם סוגי ירקות ופחמימות מומלצים.

 • הסבר על פעולת המערכות בגוף ואיך ניתן לשקם את בריאות הגוף יום יום, במקום לגרום להרס המערכות וזאת על ידי שינויים קלים שאינם פוגעים בהנאות ממגוון המזונות המומלצים.

 • באיזה תנאים הגוף מסוגל לשרוף את הסוכרים בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בשלב השני.

 • מהם התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולשקם את המערכות בגוף במשך הלילה, במקום לגרום להרס כל המערכות בגוף, ביניהם הכליות, הכבד, מערכת העיכול. העצמות והלב.

 • מהם צירופי המזון והשתייה הנכונים המאפשרים עיכול מושלם של המזונות, למניעת יצירת רעלים במערכת העיכול, העלולים לגרום לצרבות, לריח רע מהפה ולפגיעה במערכת החיסון , דבר העלול לגרום בהמשך למחלות אוטואימוניות.

 • הסבר מפורט על כל סוגי המזונות, עם היתרונות והחסרונות של כל המזונות מהחי ומהצומח.

 • דף תפריטים יומי לבחירה.

 • תפריט לניקוי רעלים ומתכות מהגוף.

 • התאמת תפריט תזונה אישי, המותאם ספציפית לבעיה הייחודית של המטופלים.

 • הסבר מפורט על מה מונע מהגוף לשרוף בצורה יעילה את המאגרים של הסוכרים בגוף בשלב הראשון ואת הכולסטרול, הטריגליצרידים והשומנים בגוף בהמשך.

 • מה גורם להשמנת יתר ומאיזה מזונות להיזהר במיוחד.

 • איזה מזונות גורמים להרגשת שובע במשך שעות, ללא ירידות ועליות חדות ברמות הסוכר בגוף.

 • התאמת צמחי מרפא טבעיים לשיקום המערכות בגוף, בהתאם לצורך.

 • לאחר פגישת הייעוץ, המשך קשר טלפוני או בווצאפ בהתאם לצורך בחינם.

 • דף הוראות לשיקום ולמניעת פגיעה במערכת החיסון.

 • דף של כל המזונות החשודים כגורמי אלרגיות באופן ישיר ובאופן עקיף.

בעיות עיכול ומחלות המעיים, מהווים את הגורם הראשי למחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות כמו:

מחלת קרוהן – קוליטיס. מעי רגיז. ריח רע מהפה שעולה מהקיבה. הליקובקטר פילורי. חוסר בויטמין B12. עייפות כרונית. מתח. מחלות פרקים.  פיסטולה. טחורים. גזים. כאבי בטן. צרבות. אולקוס. אלרגיות עור. אלרגיות בדרכי הנשימה. קדחת השחת.  הזעת יתר. כבד שומני. עצירות כרונית או שלשולים כרוניים. מחלות פרקים כרוניות. סוכרת מבוגרים. כשל במערכת החיסון. גידולים ממאירים.  דלקות כרוניות. דלקת בעמוד השדרה ופגיעה בכל המערכות בגוף

וזאת בגלל שנוצרים חסרים באבות מזון חיוניים עקב העיכול הלקוי, הגורמים לחולשה במערכות הגוף ולפגיעה בשלמות המעיים ועקב כך לחדירה של  חומרים רעילים למחזור הדם, הגורמים לפגיעה בכל המערכות בגוף.

יחיאל תורג'מן. נטורופת מוסמך, בוגר המכללה לרפואה משלימה במסלול של ארבע שנים, הכוללים לימודי רפואה מערבית וסינית, צמחי מרפא מערביים וסיניים, מגוון שיטות תזונה, הומאופתיה, אבחון לפי הלשון, העיניים, הדופק ורפלקסולוגיה.

בעל ניסיון משנת 1996. חבר באגודת הנטורופתים בישראל, מספר 10089 R.Na


להזמנת טיפול ופגישת ייעוץ, מוזמנים להתקשר לנטורופת יחיאל תורג'מן בטלפון: 050-8331604.

כתובת אי-מייל: ty150@walla.com

כתובת המרפאה  – מושב יד רמב"ם, רחוב הרמב"ם 15 בין מודיעין לרחובות.

 

שעות פעילות המרפאה:

בימים ראשון עד חמישי - משעה 09:00 עד השעה 20:00.

בימי שישי וערבי חג - מהשעה 09:00 ועד השעה 15:00.

Recent Posts

See All

דלקת בדרכי השתן

טיפול טבעי יעיל למניעה ולהבראה מהדלקות בדרכי השתן הכרוניות מכל הגורמים וללא צורך באנטיביוטיקה.

Comments


Commenting has been turned off.
heart.png

הקניית הרגלי חיים נכונים

experience.png

נטורופת מוסמך בעל נסיון רב

dish.png

התאמת תפריט ייחודי

call.png

ליווי ותמיכה ללא הגבלה

meeting.png

פגישת ייעוץ אישית

herbal.png

התאמת פורמולות צמחי מרפא

bottom of page